0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Ze względu na panującą pandemię i związane z nią wymogi zachowania dystansu społecznego programy tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w całej Polsce zostały ograniczone. Podobnie jest w Przemyślu - najważniejszym punktem dzisiejszego Święta Narodowego jest Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny odprawiana tradycyjnie w Bazylice Archikatedralnej.

Zanim jednak przemyślanie zebrali się w Archikatedrze, delegacja przemyskiego samorządu i dowództwa Garnizonu Przemyśl złożyła kwiaty w miejscach tradycyjnie i symbolicznie związanych ze świętowaniem naszego narodowego święta: pod Pomnikiem Orląt Przemyskich, tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i pod jego pomnikiem na placu przy ul. Wodnej. Hołd twórcom niepodległości oddali Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Wiceprezydent Bogusław Świeży oraz przedstawiciel Dowódcy Garnizonu Przemyśl kpt. Mateusz Żur. Zgodnie z wymogami poszczególne delegacje składały kwiaty indywidualnie, a w wymienionych miejscach zostały wystawione posterunki honorowe. 

11_listopada_3.jpeg

Chociaż 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę spędzamy głownie w domowym zaciszu, zachęcamy do wywieszania biało-czerwonych flag, udziału w w akcji "Niepodległa do hymnu", a także do obejrzenia premiery zarejestrowanego spektaklu pt. „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”

11_listopada_9.jpeg

 

 

Tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 11-11-2020 10:16
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 11-11-2020 10:16