12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Biblioteka zaprasza do udziału w „Rodzinnym turnieju o garnek miodu Kubusia Puchatka"

Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Przemyski Klub Czytających Rodzin zapraszają do udziału w „Rodzinnym turnieju o garnek miodu Kubusia Puchatka". Turniej trwa do 21 listopada 2020 r. (sobota). Do tej daty należy dostarczyć do Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP pracę (urodzinowy prezent dla Kubusia Puchatka) oraz zdjęcie z rodzinnego czytania.

W jakim celu organizujemy?  
Chcemy wpływać na rozwój dziecięcych zainteresowań czytelniczych, promować rodzinne czytanie, zacieśniać więzi międzypokoleniowe oraz aktywnie włączyć się w kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom.

Z jakiej okazji organizujemy?
14 października  1926 r., w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Dla uczczenia tej daty, od kilkunastu lat, obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, które zostały zainicjowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Kto może wziąć udział w turnieju? 
Turniej adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku do lat dziesięciu (przedszkole, szkoła podstawowa: kl.1-3). Udział w turnieju mogą również koordynować przedszkola i szkoły.

plakat Kubus Puchatek_wstęp.jpeg

Jakie zadania mają wykonać uczestnicy turnieju?
W turnieju należy wykonać dwa zadania: Pierwszym zadaniem rodzin (rodziców, dzieci, dziadków starszego rodzeństwa) jest wspólne przeczytanie fragmentów (dla chętnych całości) powieści Alana A. Milne pt. „Kubuś Puchatek” i przesłanie zdjęcia z rodzinnego czytania na adres email: .  Zdjęcie (wydrukowane) można przynieść również osobiście do Działu dla Dzieci i Młodzieży. Drugim zadaniem rodzin jest wykonanie pracy plastycznej płaskiej lub przestrzennej (technika dowolna) jako prezentu dla Kubusia Puchatka z okazji jego urodzin i dostarczenie jej do przemyskiej biblioteki wraz z kartą zgłoszenia.

Do kiedy mamy czas na wykonanie zadania? 
Turniej trwa do 21 listopada 2020 r. (sobota). Do tej daty należy dostarczyć do Przemyskiej Biblioteki Publicznej, Działu dla Dzieci i Młodzieży pracę (prezent dla misia) oraz zdjęcie z rodzinnego czytania.

Kiedy odbędzie się podsumowanie turnieju?
Do oceny prac turniejowych powołana będzie komisja, a wyniki zostaną ogłoszone do 30 listopada 2020 r. i podane na stronie internetowej www.biblioteka.przemysl.pl

Jakie nagrody dostaną uczestnicy?
Każda z rodzin uczestnicząca w konkursie otrzyma nagrodę książkową, a dla laureatów turnieju zostaną ufundowane nagrody dodatkowe, m.in. garnek miodu.

Kto udziela informacji?
Dział dla Dzieci i Młodzieży, tel. 16 678 62 87, e-mail: 

Pliki do pobrania

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-11-2020 10:36
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-11-2020 10:35