16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Polska Nagroda Krajobrazowa - zaproszenie

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska już po raz piąty organizuje konkurs na Polską Nagrodę Krajobrazową. Nagroda ma wyróżnić wzorcowe inicjatywy i działania w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem. Jednocześnie zwycięzca Polskiej Nagrody Krajobrazowej zostanie zgłoszony, jako kandydat do konkursu o Nagrodę Krajobrazową Rady Europy. Zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada br 

W konkursie mogą brać udział organy lokalne i regionalne lub też ich stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje, które zrealizowały projekty w zakresie zrównoważonego kształtowania i gospodarowania krajobrazu przy aktywnym udziale społeczeństwa.

Projekt zgłaszany do nagrody powinien być w pełni ukończony oraz dostępny dla społeczeństwa przynajmniej przez 3 lata przed datą zakończenia danej edycji konkursu. Częścią projektu powinny być również działania mające na celu podnoszenie świadomości lokalnej społeczności w zakresie wartości i roli krajobrazów.

Zwycięzca konkursu na Polską Nagrodę Krajobrazową zostaje zgłoszony jako polska kandydatura do konkursu o Nagrodę Krajobrazową Rady Europy, która przyznawana jest przez Komitet Ministrów Rady Europy dla wzorcowych inicjatyw i działań w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem. Nagradzanie przykładowych inicjatyw w zakresie kształtowania i ochrony krajobrazów ma na celu podnoszenia świadomości społeczeństwa na temat wartości krajobrazów, ich roli oraz zmian w nich zachodzących.

Baner---Nagroda-Krajobrazowa-820x462-px_icon.jpeg

źródło: ochronaprzyrody.gdos.gov.pl

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-11-2020 11:30
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-11-2020 11:30