-1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Biegnę dla Niepodległej

Fundacja Białystok Biega zaprasza wszystkich miłośników biegania do udziału w wydarzeniu o wyjątkowym charakterze - Biegnę dla Niepodległej. Nie możemy spotkać się tłumnie na starcie, ale każdy z nas może zamanifestować swój patriotyzm poprzez udział w biegu wirtualnym. Pokażmy jaka siła tkwi w biegaczach.

- Przed nami to wyjątkowe święto. Odzyskanie Niepodległości musimy uczcić na biegowo. Innej opcji nie zakładaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że spotkanie w gronie ponad 1,5 tys biegaczy, jak co roku, będzie bardzo trudne. Jednak chcemy, abyście mogli również w tym roku cieszyć się medalem z biegu i abyśmy mogli razem, choć osobno, pobiec dla Niepodległej. Proponujemy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Razem, choć każdy indywidualnie, możemy zamanifestować jedność, radość, wolność - zachęcają organizatorzy.

BdN_wydarzenie.jpeg

CZAS

Bieg wystartuje 11 listopada 2020 roku, jednak możesz do nas dołączyć przez kilka kolejnych dni. Wydarzenie trwać będzie od 11 do 15 listopada. Godzinę startu ustalasz sobie samodzielnie. 

DYSTANS

Biegnę dla Niepodległej to bieg na 10 km, więc włącz dowolną aplikację i przebiegnij z nami swoją „dychę”. Biegnę dla Niepodległej Wirtualnie to wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania i aktywności w ogóle. Brak limitu czasowego na ukończenie biegu powoduje, że każdy może dystans 10 km nawet przemaszerować. Ważne, abyśmy mogli zamanifestować swój patriotyzm.

- Będziemy zachęcali do przesyłania waszych biegowych zdjęć, selfie, wyników, numerów startowych – stworzymy niesamowitą galerię biało-czerwonych biegaczy.

Zapisy do udziału w wydarzeniu już ruszyły na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/677/

Po zarejestrowaniu się do biegu, możesz pobrać swój numer startowy. Śmiało, możesz pochwalić się nim w mediach społecznościowych. Warto pokazać, że koronawirus nie jest w stanie powstrzymać nas przed startem w biegu niepodległości.

Nie tylko wysiłek będzie realny. Przygotujemy prawdziwe medale, do jakich jesteście przyzwyczajeni.  Wygenerujemy Wam numery startowe, które wraz z pakietem prześlemy po całym wydarzeniu do domu. Do pakietu dołożymy techniczną czapeczkę polskiej marki AdRunaLine. Na jesienne i zimowe wybiegania będzie jak znalazł.   

Zapoznaj się z ZASADAMI Biegnę dla Niepodległej Wirtualnie.

Jak przygotować się do biegu?

 1. Wyznacz sobie trasę, po której chcesz przebiec swoje 10 km. Może to być jedna pętla lub kilka mniejszych, Twój wybór! Sugerujemy, aby wybrać taką trasę, na której nie ma przejść dla pieszych ze światłami, ponieważ obowiązuje cię przestrzeganie zasad ruchu drogowego. 
 2. Sprawdź czy masz naładowany zegarek/telefon, z pewnością nie chcesz, aby urządzenie wyłączyło się na kilkaset metrów przed “metą”
 3. Nie ubieraj się za ciepło. Pamiętaj, że będziesz w ruchu, więc do aktualnej temperatury dodaj ok 10 stopni. Taką temperaturę będziesz odczuwać w czasie biegu. Jeżeli będzie zimno, załóż lekkie rękawiczki, czapkę lub opaskę na głowę. 
 4. Załóż coś białego lub czerwonego, a najlepiej biało-czerwonego, wszak biegniesz dla Niepodległej.
 5. Zrób sobie krótką rozgrzewkę przed biegiem.
 6. Odlicz sobie w myślach lub na głos, też będzie fajnie… 10, 9, 8…. 3, 2, 1 START
 7. Staraj się kontrolować swój oddech w czasie biegu. Pamiętaj, Twoje bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze!
 8. Weź ze sobą coś do picia.
 9. Przebiegnij dystans 10 km między 11, a 15 listopada.
 10. Po biegu uzupełnij płyny. Odpocznij.
 11. Wejdź na www.biegnedlaniepodleglej.pl gdzie znajdziesz formularz do przesłania swojego wyniku. Uzyskany wynik możesz wpisać tylko raz. Pamiętaj, aby zgłoszenie było kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z Twojej aplikacji, gdzie będziemy widzieli przebytą trasę i czas jej pokonania.
 12. Na naszej stronie znajdziesz rezultaty wszystkich Uczestników biegu. Będziemy je uzupełniać systematycznie.

Więcej na stronie: biegnedlaniepodleglej.pl

bieg_grafika.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 03-11-2020 09:58
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 03-11-2020 10:00