21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyniki końcowe SUPER SPRINT PRZEMYŚL 2020

18 października br.  na odcinku drogi powiatowej Kuńkowce - Lipowica, odbyły się  zawody samochodowe zorganizowane przez Auto Sport Klub w Przemyślu, stanowiące VI rundę Mistrzostw Okręgu PZM " Super Sprint - 2020 ".

 

Do rywalizacji stanęło 24 zawodników z województwa podkarpackiego, którzy walczą o tytuł najlepszego championa w  klasyfikacji generalnej  oraz swojej kategorii. Najszybszą okazała się załoga w składzie A. Kaczmarek - J. Kubat, startująca Seatem Leon.  Wyprzedzili oni  jadących Toyotą Celica M. Walicki - A. Makiewicz i K. Przywara - M. Grabowska na Peugeot 206 RC . Do rywalizacji przystąpiły również dwie załogi w Przemyśla ; B. Pawłowski - I. Pawłowska, Suzuki Alto, B. Brodzinski - A. Gala, Renault Clio, K. Tarnawski - W. Magierski, Citroen Saxo.

 

Trasa odcinka na którym zostały zorganizowane zawody, została wykorzystana pierwszy raz do organizacji tego typu zawodów i zyskała uznanie zawodników. Zbigniew Pasierb  z automobilklubu rzeszowskiego stwierdził, że trasa jest wymagająca, trudna technicznie ale przecież o to chodzi w tym sporcie, aby doskonalić technikę jazdy i wykazać się umiejętnościami. Zawody przebiegły bardzo sprawnie, obyło się bez jakichkolwiek zdarzeń drogowych i na szczęście zabezpieczająca zawody karetka z ratownikami, straż pożarna z Ujkowic i pomoc drogowa nie musiały interweniować. Wartym odnotowania jest również bardzo pozytywny stosunek mieszkańców Kuńkowciec do tej atrakcji sportowej w sąsiedztwie ich domostw.

 

Organizatorzy składają podziękowanie pani sołtys Krystynie Szewczyk, wójtowi gminy panu Andrzejowi Hukowi i Starostwu Powiatowemu w Przemyślu za życzliwość i pomoc w organizacji zawodów. Zadowolenie z przebiegu zawodów wyraził również prezes ASK Jakub Bogusia oraz dyrektor zawodów Waldemar Kopczyk. Szkoda tylko że impreza to musiała odbyć się w trybie reżimu sanitarnego i wszelkie dodatkowe atrakcje były niemożliwe do przeprowadzenia.

 

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych klasach wg zał. PDFWyniki-końcowe-Super-Sprint-Przemyśl-2020 (2).pdf

 

DSC_0931.jpeg

Autor zdjęcia, Jacek Kutta

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 23-10-2020 09:33