5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Zło dobrem zwyciężaj…” – dziś 36. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 października br. wspominamy błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Wspaniały i odważny duszpasterz ludzi pracy i nieodżałowany kapelan Solidarności został brutalnie zamordowany w okresie PRL.  Dziś mija 36 lat od Jego męczeńskiej śmierci.

 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko stał się symbolem walki o wolność. Kapłan nie bał się walczyć o podstawowe prawa człowieka, ani otwarcie sprzeciwiać się nadużyciom ówczesnej – komunistycznej władzy. Ksiądz Jerzy Popiełuszko do końca swoich dni był żywym przykładem na to, iż głoszone przez niego przesłanie, pochodzące z listów św. Pawła ”Zło dobrem zwyciężaj” - nie było pustym frazesem, a Jego największą siłą...

 

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną i "czerwona" strefę, w jakiej znalazł się Przemyśl, w tym dniu nie odbyły się okolicznościowe uroczystości. W rocznicę śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki Kierownik Biura Prezydenta Miasta Maciej Wolański, w imieniu władz miasta Przemyśla, zapalił znicze przy obelisku upamiętniającym Kapelana.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-10-2020 15:52
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-10-2020 18:32