6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Akcja humanitarna - Samorządowcy na ratunek życiu - APEL

W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiologiczną spowodowaną drugą falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, oraz nieustającym, ogromnym zapotrzebowaniem na najcenniejszy i niczym niezastąpiony lek, podkarpaccy samorządowcy po raz kolejny gorąco namawiają wszystkich krwiodawców do włączenia się do jesiennej edycji akcji humanitarnej Samorządowcy na ratunek życiu.

 

1.jpeg

Szanowni Państwo Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydenci i Starostowie w Województwie Podkarpackim

APEL

Po raz pierwszy w XXI wieku spotykamy się z zagrożeniem biologicznym, które niezależnie od strefy geograficznej, zasobności materialnej państw i ich mieszkańców, wyznania czy koloru skóry stanowi realne niebezpieczeństwo dla ludzkiego życia i zdrowia. Skuteczność walki z wirusową pandemią w dużej mierze zależy od nas samych, naszej odpowiedzialnej postawy, a pomocnych w tej walce jest wiele inicjatyw społecznych wspierających proces leczenia i wychodzenia z choroby COVID 19. W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną wirusową pandemią i rosnącą liczbą osób hospitalizowanych wzrasta zapotrzebowanie na krew, dlatego zwracam się do Państwa z prośba o podjęcie inicjatywy, w która nasze Stowarzyszenie włącza się już od kilku lat, a mianowicie AKCJI HUMANITARNEJ: SAMORZADOWCY NA RATUNEK ZYCIU. Głównym organizatorem i wieloletnim orędownikiem tej Akcji jest Honorowy Dawca Krwi /40 litrów/ Pan Sławomir Stefański - Wójt Gminy Wojaszówka, Sekretarz Zarządu PSST. Co roku, wraz z Panem Wójtem, zachęcamy Państwa do dzielenia się z innymi tak wielkim darem jakim jest krew. W naszych samorządach i jednostkach podległych jest wiele osób, które mogłyby włączyć się w tę akcję i działając wspólnie ratować ludzkie życie. Niech do mieszkańców naszych Małych Ojczyzn popłynie wyraźny sygnał, ze jako samorządowcy umiemy nie tylko budować czy remontować infrastrukturę gminną, zarządzać oświatą i kulturą, ale swoja osobistą postawą troszczyć się o życie i zdrowie swoich mieszkańców. Proszę o rozpropagowanie tej akcji wśród Państwa pracowników oraz mieszkańców - lokalne punkty krwiodawstwa przyjmą każdą ilość krwi, która jest niezastąpionym lekiem dla potrzebujących. Wszelkie informacje dotyczące organizacji Akcji można uzyskać kontaktując się bezpośrednío z Panem Wójtem Sławomirem Stefańskim tel. 501 046 122, e-mail:slawomir_stefanski@wp.pl Zwracam się z prośbą o przekazywanie informacji o podjętych działaniach w tym zakresie również do Biura Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych na e-mail: .

Przewodniczącym Zarządu PSST

 

W tym roku już od wczesnej wiosny prowadzono szeroko zakrojone akcje wspólnego oddawania krwi. Latem, kiedy zapotrzebowanie na ten bezcenny lek diametralnie wzrosło, akcje zbiórki krwi odbywały się jeszcze częściej niż zwykle.

 

Akcja "Samorządowcy na ratunek życiu" kierowana jest do absolutnie wszystkich samorządów każdego szczebla nie tylko na Podkarpaciu, ale i w całej Polsce. W naszym kraju nie brakuje ludzi o dobrych sercach. W samorządach, różnego rodzaju instytucjach, w Sejmie oraz Senacie zatrudnionych jest sporo osób. Nauczycieli, strażaków ochotników, pracowników socjalnych oraz wielu innych, chętnych do pomagania. Państwa oraz wszystkich niewymienionych serdecznie zapraszamy do podzielenia się czymś, co nie jest ocenione - krwią, czyli życiem.

 

Szanowni Państwo Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydenci i Starostowie w Województwie Podkarpackim

APEL

Po raz pierwszy w XXI wieku spotykamy się z zagrożeniem biologicznym, które niezależnie od strefy geograficznej, zasobności materialnej państw i ich mieszkańców, wyznania czy koloru skóry stanowi realne niebezpieczeństwo dla ludzkiego życia i zdrowia. Skuteczność walki z wirusową pandemią w dużej mierze zależy od nas samych, naszej odpowiedzialnej postawy, a pomocnych w tej walce jest wiele inicjatyw społecznych wspierających proces leczenia i wychodzenia z choroby COVID 19. W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną wirusową pandemią i rosnącą liczbą osób hospitalizowanych wzrasta zapotrzebowanie na krew, dlatego zwracam się do Państwa z prośba o podjęcie inicjatywy, w która nasze Stowarzyszenie włącza się już od kilku lat, a mianowicie AKCJI HUMANITARNEJ: SAMORZADOWCY NA RATUNEK ZYCIU. Głównym organizatorem i wieloletnim orędownikiem tej Akcji jest Honorowy Dawca Krwi /40 litrów/ Pan Sławomir Stefański - Wójt Gminy Wojaszówka, Sekretarz Zarządu PSST. Co roku, wraz z Panem Wójtem, zachęcamy Państwa do dzielenia się z innymi tak wielkim darem jakim jest krew. W naszych samorządach i jednostkach podległych jest wiele osób, które mogłyby włączyć się w tę akcję i działając wspólnie ratować ludzkie życie. Niech do mieszkańców naszych Małych Ojczyzn popłynie wyraźny sygnał, ze jako samorządowcy umiemy nie tylko budować czy remontować infrastrukturę gminną, zarządzać oświatą i kulturą, ale swoja osobistą postawą troszczyć się o życie i zdrowie swoich mieszkańców. Proszę o rozpropagowanie tej akcji wśród Państwa pracowników oraz mieszkańców - lokalne punkty krwiodawstwa przyjmą każdą ilość krwi, która jest niezastąpionym lekiem dla potrzebujących. Wszelkie informacje dotyczące organizacji Akcji można uzyskać kontaktując się bezpośrednío z Panem Wójtem Sławomirem Stefańskim tel. 501 046 122, e-mail:slawomir_stefanski@wp.pl Zwracam się z prośbą o przekazywanie informacji o podjętych działaniach w tym zakresie również do Biura Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych na e-mail: biuro@psst.rzeszow.pl.

Przewodniczącym Zarządu PSST

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-10-2020 09:12
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 09-02-2021 15:16