1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Lubomirski FESTIVAL coraz bliżej

W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w rozpoczynającym się 21 października br. Festiwalu im. Księcia Władysława Lubomirskiego.

 

21-24 10 2020 bannerek Lubomirski Festival12345.jpeg

 

Blisko czterodniowe wydarzenie jest swoistym hołdem muzycznym na cześć mecenasa kultury, który przyczynił się do sukcesu Rubinsteina, Szymanowskiego, Karłowicza, Szeluto, Różyckiego czy Fitelberga. W dzisiejszych czasach wiemy jak ważna jest pomoc Mecenatu Państwa, Sponsoringu czy Mecenatu prywatnego, toteż dzięki cyklom otwartych wydarzeń artystycznych, chcemy zaprezentować niezwykłe postacie, stojące za niezwykłymi Artystami i ich dziełami, szczególnie te, których zasługi ze względu na Arystokratyczne pochodzenie zostały wymazane z kart historii w dobie komunizmu.

 

 

Cykl otwartych dla publiczności koncertów, recitali, wystaw wykonywanych przez wybitnych artystów, w muzycznej części programowej poświęcona będzie polskim kompozytorom z rodzin arystokratycznych: Lubomirskim, Radziwiłłom, Poniatowskim ale i ich protegowanym jak Franciszek Lessel, Karol Lipiński czy właśnie twórcom Młodej Polski, objętych opieką przez Patrona Festiwalu. Dzięki Festiwalowi poznamy ich dokonania, ale i tych którzy je umożliwili. Mamy również nadzieję na pokazanie szerszego, współczesnego odniesienia Mecenatu w Polsce.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

21 – 24 października br.

Sala widowiskowa oraz sala kominkowa Zamku Kazimierzowskiego. Wstęp wolny.

 

21-24 plakat III Festiwal Lubomirskiego.jpeg

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-10-2020 13:33