7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielka nadzieja (nie tylko przemyskiej) lekkoatletyki – Mistrzyni Polski Młodziczek Anna Kicińska oraz brązowy medalista MPM Adrian Pempuś z wizytą u Prezydenta

26 i 27 września br. ponad 850 młodych adeptów „królowej sportu”, reprezentujących ponad 200 klubów z całego kraju rywalizowało w oddalonym o prawie 800 kilometrów od Przemyśla Słupsku o medale i tytuły mistrzów Polski młodzików (rocznik 2005-2006) w 2020 r. Wśród sportowców nie mogło oczywiście zabraknąć niezwykle mocnej ekipy z nadsańskiego miasta. 14-osobowa reprezentacja UKS „Tempo 5” była jedną z najliczniejszych w imprezie!

 

fot. Agata Czereba (3).jpeg

 

Niekwestionowaną liderką przemyskiej ekipy w Słupsku była Anna Kicińska, która zdobyła złoto, rzucając dyskiem na odległość 41,74 metrów, a także srebrny medal w pchnięciu kulą z rezultatem 13,08 metrów. Podczas tych samych zawodów znakomicie zaprezentował się także Adrian Pempuś, który po emocjonującym biegu na 2000 metrów poprawił swój rekord życiowy o prawie 9 sekund  i z czasem 5:53,67 minuty wywalczył brązowy medal.

 

fot. Agata Czereba (9).jpeg

 

12 października br. nasze lekkoatletyczne dumy - mistrzyni Polski młodziczek Ania Kicińska i Adrian Pempuś przybyli w towarzystwie swoich trenerów Leszka Wojciechowskiego oraz Marii Sugier do Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Podczas wizyty nie mogło zabraknąć największych, najwierniejszych – i przede wszystkim – najważniejszych kibiców młodych sportowców, czyli rodziców.

 

fot. Agata Czereba (12).jpeg

 

Prezydent Wojciech Bakun pogratulował swoim gościom niebywałego sukcesu. Zapewnił, że w czasie każdego startu przemyskich lekkoatletów bardzo mocno trzyma za nich kciuki i bardzo im kibicuje. Włodarz życzył młodym nie tylko mnóstwa radości i satysfakcji osiąganych wyników, ale – nawiązując do zwycięstwa Igi Świątek w wielkoszlemowym French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu – równie wysokich jak w przypadku tenisa ziemnego gratyfikacji pieniężnych.

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

 

My również mocno trzymamy kciuki za kolejne laury adeptów królowej sportu z miasta nad Sanem. A trenerom oraz rodzicom naszych sportowców życzymy mnóstwa wytrwałości i zadowolenia z osiągnięć podopiecznych. To przecież – a może przede wszystkim – także Wasze wygrane i Wasze medale. Raz jeszcze gratulujemy!

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 12-10-2020 15:20
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-10-2020 15:25