7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Totus Tuus" – przed nami 20. Dzień Papieski

„Totus Tuus” to hasło XX Dnia Papieskiego. Nawiązuje do fundamentalnych dla świętego Jana Pawła II słów zawierzenia Bogu przez Maryję.

 

 

Wydarzenie, które od dwudziestu lat obchodzimy w niedzielę poprzedzającą 16 października - czyli rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w tym roku wpisuje się również w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci Papieża Polaka. To także 20-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 

Tegoroczny Dzień Papieski przypada w niedzielę, 11 października. W tym dniu, podobnie jak w latach ubiegłych, w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości - podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Program stypendialny to jedno z kluczowych działań prowadzonych przez „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdego roku Fundacja przeznacza na stypendia osiem milionów złotych. Obecnie dzięki wszystkim wspierającym zbiórkę, wsparcie otrzymuje ponad dwa tysiące młodych osób z całego kraju.

 

Zbiórkę można wesprzeć w dwojaki sposób - w najbliższą niedzielę (11 października) przy kościołach będzie można spotkać wolontariuszy opatrzonych w puszki kwestarskie. Można również pomóc bez wychodzenia z domu - wystarczy wysłać SMS o treści "STYPENDIA" pod numer 74 265 (koszt SMS-a to 4,92 z VAT).

 

Ramowy program centralnych obchodów XX Dnia Papieskiego.

JP2pl2020 plakat.jpeg

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-10-2020 10:20
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-10-2020 10:27