17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koronawirus atakuje ze zdwojoną siłą. Od soboty obowiązek zakrywania ust i nosa wszędzie

Na dzisiejszej (8 bm.) konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili, iż od najbliższej soboty, 10 października cały kraj – w tym również miasto Przemyśl - zostanie objęty obostrzeniami przewidzianymi dla „żółtej” strefy.

 

Dziś padł kolejny, zatrważający rekord. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, iż minionej doby odnotowano ponad cztery tysiące osób zakażonych koronawirusem SARS-C-V-2. 76 zakażonych zmarło.

 

strefa żółta od soboty.jpeg

 

Prezes Rady Ministrów podczas konferencji prasowej podkreślał, że na chwilę obecną nie ma obaw o dostępność łóżek dla pacjentów. Polska służba zdrowia dysponuje 60% wolnych łóżek. Premier Morawiecki dodał, że mamy również 500 wolnych respiratorów dla osób chorych na COVID-19 co stanowi blisko 2/3 wolnych respiratorów. Natomiast około 500 respiratorów znajduje się obecnie „w magazynach”.

 

- Mija prawie siedem miesięcy od kiedy wdrożyliśmy pierwsze restrykcje i zalecenia. Dzisiaj dotarła do nas druga fala epidemii i musimy zmierzyć się z nią w sposób zdecydowany, i kategoryczny - ale korzystając z dotychczasowych doświadczeń, również tych z innych krajów – powiedział szef rządu.

 

- Dlatego podjęliśmy decyzję, że od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terytorium całego kraju. Oznacza to, że mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w środkach komunikacji miejskiej oraz we wszystkich miejscach, które są szczegółowo opisane w strefach żółtych – podkreślił M. Morawiecki.

 

- Od tego, jak skrupulatnie będziemy przestrzegać owe zasady, zależy nasza skuteczność walki z koronawirusempodsumował.

 

EjzouyNXsAco0Zl.jpeg

tekst: Agata Czereba

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-10-2020 15:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-10-2020 15:33