15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bez chemii na drodze – ogólnopolska akcja społeczna, która (niestety) nie traci na aktualności

Fundacja Poza Systemami na zlecenie Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii prowadzi ogólnopolską kampanię społeczną „BEZ CHEMII NA DRODZE”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 

 

- Celem kampanii jest upowszechnianie informacji na temat ryzyka i zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych na drodze. Uleganie myśleniu, że mamy mocną głowę i nam się uda, to nie tylko złudne poczucie kontroli, ale ogromne ryzyko. Podejmuje je każdy, kto decyduje się na prowadzenie samochodu lub innego pojazdu po użyciu narkotyków czy alkoholu. Nie tylko ryzykuje własnym życiem, ale zdrowiem i życiem innych – napisali na swojej stronie organizatorzy akcji.

 

 

- Chcemy, aby kampania „Bez chemii na drodze” pomogła nam to zmieniać. Zasad bezpieczeństwa i rozważności uczymy się przede wszystkim od osób najbliższych, dlatego kampanię „Bez chemii na drodze” kierujemy również do rodziców, którzy mają największy wpływ na kształtowanie świadomości i postaw młodych ludzi, ich stosunek do narkotyków i alkoholu oraz poczucie odpowiedzialności – dodali.

 

bez chemii gł.png

 

Integralną częścią projektu jest portal BEZCHEMIINADRODZE.PL, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na trudne tematy, związane z ryzykownymi zachowaniami, których siłą napędową jest przyjmowanie różnego rodzaju związków psychoaktywnych. Treści przedstawione na portalu adresowane są przede wszystkim do kierowców, pasażerów i pieszych, ale także do rodziców i młodzieży. Znajdziemy tam nie tylko odpowiedzi na pytania: jakie konsekwencje prawne ponosi rowerzysta po użyciu środków odurzających, czy jak rozmawiać z nastolatkami? Dowiemy się także m.in. co chroni nastolatków przed zachowaniami ryzykownymi albo czym tak naprawdę jest prowadzenie samochodu po zapaleniu marihuany.

 

 

Na stronie znajdziemy też pożyteczne, przygotowane przez specjalistów, materiały do pobrania, m.in. broszury informacyjne i scenariusze zajęć wzmacniających bezpieczeństwo młodzieży w ruchu drogowym, dedykowane dla rodziców i opiekunów uczniów VII - VIII klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

 

Chroń siebie i innych – wybierz jazdę bez chemii.

Więcej na BEZCHEMIINADRODZE.PL.

 

bez chemii.png

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: bezchemiinadrodze.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-10-2020 10:46
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-10-2020 10:52