15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Bator. Spotkanie odbędzie się 7 października 2020 r. (środa) o godz. 17.00 w PBP przy ul. Grodzkiej 8 (sala wielofunkcyjna, budynek A, I piętro).

Joanna Bator - pisarka, publicystka, podróżniczka, eseistka, specjalistka od antropologii kultury. Jako stypendystka programu Tempus, Fundacji Kościuszkowskiej i rządu japońskiego pracowała kolejno na uniwersytetach w Londynie, Nowym Jorku i Tokio. Od 2011 Joanna Bator nie jest związana z żadną instytucją naukową i poświęca się głównie pisaniu. Pisała felietony i eseje w prasie polskiej i polonijnej, m.in. „Tygodniku Powszechnym”, „Czasie kultury”, „Gazecie Wyborczej”, a także „National Geographic”.
Jest wielbicielką i znawczynią kultury japońskiej. Efektem pierwszego dwuletniego pobytu w Japonii była książka „Japoński wachlarz” (2004). W 2013 pojawił się na rynku jej zbiór esejów i felietonów „Rekin z Parku Yoyogi”, a w 2017 r. ukazała się japońska powieść pt. „Purezento”.
Joanna Bator otrzymała wiele nagród literackich: za powieść „Ciemno, prawie noc” w 2013 r. przyznano jej Nagrodę Literacką „Nike”, z kolei „Piaskowa góra” znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a „Chmurdalia” nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize.
Książki pisarki zostały przetłumaczone na wiele języków.

J.Bator.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 02-10-2020 12:56
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 02-10-2020 12:58