5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

FolkOffowa OREADA na Zamku Kazimierzowskim – ZAPRASZAMY!

W najbliższą sobotę, 3 października na scenie przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego wystąpi FolkOffowy zespół OREADA.

 

OREADA miała grać w Przemyślu wiosną tego roku. Zaplanowaną trasę koncertową, promującą ich debiutancki album, przerwała ogłoszona w tym czasie epidemia koronawirusa SARS-CoV-2. Koncert został przeniesiony na jesień i… już jutro przemyska publiczność będzie mogła usłyszeć utwory, które znalazły się na pierwszym krążku zespołu, zatytułowanym „Mówili mi ludzie”.

 

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

3 października br. – godzina 19.00 – sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

 

20-03-2020-zespol-OREADAduzy.jpeg

 

Bilety do nabycia do nabycia online na goout.net oraz bezpośrednio przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

Bilety zakupione wcześniej na koncert, który miał się odbyć 20 marca br. zachowują ważność.

 

 

 

 

Zespół OREADA powstał w 2016 roku w Moszczenicy (woj. łódzkie) i zagrał ponad 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
Jego autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową   i naturą człowieka. Odnaleźć w nich można nie tylko fascynacje folklorem, ale i jazzem, funkiem, rockiem czy popem. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019.    

Od początku swego istnienia OREADA ani na chwilę nie zwolniła tempa, dopiero pandemia wpłynęła na intensywność działań zespołu. Krótko przed odwołaniem wszystkich imprez kulturalnych w Polsce, OREADA zdążyła wydać debiutancką płytę pt. „Mówili mi ludzie” i 7 marca zagrać premierowy koncert w Debich Studio Radia Łódź, jednocześnie świętując swoje czwarte urodziny.

W okresie pandemii zespół prężnie działał w Internecie – OREADA wystąpiła podczas festiwalu online Yapa Home Office, a także w niezwykłej przestrzeni ArtKombinat Scena Monopolis. Grupa zdobyła również pierwszą nagrodę 2.Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej Domówka 2020.W październiku OREADA powróci na sceny, by kontynuować przerwaną przez pandemię trasę koncertową promującą debiutancką płytę, która doczekała się już wielu pozytywnych recenzji. Na Podkarpaciu zespół zagra trzy koncerty: w Rzeszowie (Cafepub Niezła Sztuka), w Przemyślu (Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK) oraz w Krośnie (Klub K15).

Zespół tworzy szóstka przyjaciół: Kasia Biesaga – wokal, instrumenty dęte, Adam Marańda –skrzypce, mandolina, wokal, Kacper Bienia – klawisze, akordeon, wokal, Mateusz Jędraszczyk – gitara elektryczna, Maciej Kłys – gitara basowa, Kamil Kaźmierczak – perkusja

 

oreada qegtyryniyi.jpeg

 

Koncert można oglądać wyłącznie z zachowaniem odpowiednich zaleceń sanitarnych, wynikających z obowiązujących przepisów ujętych w regulaminie i szczególnych zasad  obowiązujących w okresie zagrożenia COVID 19. Goście zobowiązani są przede wszystkim do noszenia maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk oraz zachowania odpowiedniego dystansu w stosunku do drugiej osoby.

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 02-10-2020 09:27
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 02-10-2020 10:32