5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pejzaże i weduty – grafiki Wiesława Skibińskiego w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszą indywidualną ekspozycję artysty w Przemyślu, który tworzy od 34 lat. Wystawa jest niezwykłą podróżą przez pejzaże miejskie. Nie tyko Przemyśla, ale również jego okolic, przez miasta Polski i Europy, po górskie krajobrazy...

 

 

 

 

Muzeum Archidiecezjalne w Przemyślu

(Plac Katedralny 2 i 3)

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 7 listopada br.

Muzeum jest czynne:
od wtorku do soboty
w godzinach od 10.00 do 16.00

 

 

 

Wiesław Skibiński – ur. w 1961 roku w Limanowej. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 1988 roku w pracowni wklęsłodruku i filmu animowanego. Kilkukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Jana Pawła II w Rzymie (1999 i 2002). Zajmuje się grafiką artystyczną, rysunkiem, malarstwem, ilustracją i filmem animowanym. Członek grupy TE7EM. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za film animowany i grafikę. Bierze udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Miał wystawy indywidualne w Polsce, w Holandii, w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych Ameryki i w Japonii.

 

wystawa-skibinski-11.jpeg

 

Związany jest z Przemyślem rodzinnie. W swoich pracach utrwala wizerunki ważnych dla siebie miejsc, ale przede wszystkim od lat zajmuje się tematami uniwersalnymi dla ludzkiej egzystencji.

 

 

Bieżąca wystawa prezentuje fascynacje Autora nie tylko samym pejzażem, ale "z przymrużeniem oka" ukazuje także ukryte relacje pomiędzy elementami architektury.

 

wystawa-skibinski-15.jpeg

publikacja: Agata Czereba

za Muzeum Archidiecezjalne w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 01-10-2020 14:45