16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koniec rywalizacji rowerzystów.

Dzisiaj o północy zakończyła się Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Trwająca cały wrzesień zabawa promująca zdrowy styl życia i korzystanie z roweru, jako środka komunikacji, zorganizowana została przez Miasto Bydgoszcz po raz drugi. Chociaż oficjalne wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone (trwa weryfikacja treningów), a zapaleni miłośnicy dwóch kółek walczyli o jak najlepszy wynik dla swoich miast do ostatniej chwili, wiemy już na pewno, że wśród 44 miast prezydenckich biorących udział w Rywalizacji, Przemyśl zajął bardzo dobre ósme miejsce!

Podobnie jak w ubiegłym roku najlepsza okazała się Nowa Sól, wyprzedzając Białą Podlaską  i Gniezno. Równie zacięta była walka o podium indywidualne, wystarczy powiedzieć, że najlepszy rowerzysta przejechał w ciągu tego miesiąca ponad 6 800 kilometrów. Jak wspomnieliśmy nie mamy jeszcze oficjalnych wyników - te zostaną ogłoszone na konferencji prasowej Prezydenta Miasta Bydgoszczy w poniedziałek 5 października - ale wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli na podium, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, swoich reprezentantów.

1920x1080_rowerowa_stolica_przemysl.jpeg

Szczególne podziękowania za walkę o jak najlepszy wynik przez całe trzydzieści dni należą się Przemyskiej Grupie Rowerowej PGR, której członkowie nie tylko aktywnie spędzali czas na rowerze, ale promowali samą ideę Rywalizacji i namawiali do "kręcenia kilometrów" przemyślan oraz organizowali wyjazdy grupowe po Ziemi Przemyskiej. To dzięki ich współpracy na wynik naszego miasta zapracowali także rowerzyści z: Jarosławia, Kańczugi, Pruchnika, Klubu Eko Line Zryw Buszkowiczki i Bida Cycling Group. Dziękujemy!

Ostatni grupowy wyjazd organizowany przez Przemyską Grupę Rowerową miał szczególny charakter. 27 września kilkudziesięciu rowerzystów wzięło udział w III Charytatywnym Rajdzie Rowerowym "Jedziemy dla Reni". Członkowie Stowarzyszenia zbierali w ten sposób pieniądze na leczenie dziesięcioletniej przemyślanki Reni, która od stycznia 2018 roku walczy z chorobą nowotworową. Nad przejazdem cyklistów czuwali członkowie Stowarzyszenia PGR, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Straży Granicznej w asyście Grupy Ratownictwa PCK w Przemyślu. Metą rajdu było Gospodarstwo Rybackie w Starzawie.

 

 

dla_Reni_4.jpeg

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 01-10-2020 14:31
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 01-10-2020 14:31