7 °C
×

Trzy medale przemyślan. Wielki lekkoatletyczny talent – Ania Kicińska mistrzynią Polski młodziczek!

26 i 27 września br. ponad 850 młodych adeptów królowej sportu, reprezentujących ponad dwieście klubów z całego kraju, mierzyło swoje siły w oddalonym o prawie 800 kilometrów od Przemyśla Słupsku. Sportowcy rywalizowali tam o medale i tytuły Mistrzów Polski Młodzików (roczniki 2005-2006) na rok 2020. Wśród nich była również liczna i niezwykle mocna ekipa z nadsańskiego grodu.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a podczas imprezy pobito aż trzy rekordy kraju. Awans do finałów wywalczyło aż czternastu przemyślan - przedstawicieli przemyskiego Tempa 5. Potwierdzili oni swoją wysoką formę z Mistrzostw Wojewódzkich i Międzywojewódzkich, zdobywając trzy medale, sześć lokat w czołowych ósemkach oraz wiele kolejnych rekordów życiowych. Ostatecznie Tempo 5 uplasowało się na bardzo wysokim, ósmym miejscu w klasyfikacji medalowej Mistrzostw.

Niekwestionowaną liderką przemyskiej ekipy była Ania Kicińska, która zdobyła złoto w sobotnim konkursie rzutu dyskiem wynikiem 41,74 m, a w niedzielę dorzuciła srebrny medal w rzucie kulą z rezultatem 13,08 m. Świetnie zaprezentował się Adrian Pempuś, który po emocjonującym biegu na 2000 m poprawił życiówkę o prawie 9 sekund  i z czasem 5,53,67 min wywalczył brązowy medal.

Miłą niespodziankę sprawił Rafał Klinger w biegu na 1000 m z przeszkodami, zajmując czwarte miejsce z czasem 2,48,97 min (o ponad 6 sek. poprawił rek. życ.). Bardzo dobrze spisali się przemyscy skoczkowie wzwyż. Patryk Pelc zajął szóste, a Patryk Panyło siódme miejsce (rek. życ.). Obaj pokonali poprzeczkę na wysokości 179 cm.  Swoją przynależność do czołówki krajowej płotkarek potwierdziła Julia Szczepanik, zajmując  w stojącym na bardzo wysokim poziomie biegu na 200 m ppł siódme miejsce! Ustanowiła tym samym swój nowy rekord życiowy (29,51 s). W ubiegłym roku taki wynik dawał brązowy medal. W niedzielę, po biegu eliminacyjnym Julia uzyskała awans do finału 80 m ppł (12,17 s), a w nim, z czasem 12,06 s zajęła ponownie siódmą lokatę. Także na siódmym miejscu ukończył rywalizację skoczków dal (z wynikiem 5,69 m) Jakub Pawłowski.