7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyskie przedszkolaki zachwycone Kosmoleniami ratującymi Ziemię

Na Zamku Kazimierzowskim wciąż trwa trzeci z prezentowanych dziś spektakli krakowskiego teatru Kultureska. „Kosmolenie ratują Ziemię” to kolejne ekologiczne przedstawienie artystów z grodu Kraka, na które Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu zaprosił najmłodszych przemyślan.

 

 

Spektakl miał zostać wystawiony na Zamku Kazimierzowskim wiosną tego roku. Z powodu wprowadzonego w kraju stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, jego premiera w nadsańskim mieście musiała zostać przeniesiona na inny termin. Idealnym okazał się przełom września i października br., kiedy to mimo wciąż obowiązujących obostrzeń, można organizować spektakle i inne wydarzenia kulturalne.

 

fot. Agata Czereba (20).jpeg

 

Kultureska przyjeżdża do Przemyśla regularnie, prezentując swoje kolejne eko-dzieła. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby ich spektakle nie były ściśle połączone z wybuchającymi co rusz salwami śmiechu, gromkimi brawami i niekłamanym zachwytem przedszkolaków. Tak było i tym razem…

 

fot. Agata Czereba (16).jpeg

 

Kosmolenie ratują Ziemię nie jest zwykłym przedstawieniem.  To wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Bohaterowie sztuki uwrażliwiają dzieci na problemy naszej przyrody. W dostępny sposób poruszają tematy dotyczące zanieczyszczeń powietrza, zwracając uwagę na szkodliwość spalania śmieci w domowych paleniskach. Pokazują dzieciom, jak duże znaczenie ma segregacja odpadów. Uczestniczący w widowisku najmłodsi mają nie tylko okazję do powtórzenia sobie zasad segregacji, ale również mogą również wspólnie z aktorami podzielić śmieci.  Spektakl porusza także niezwykle ważną rolę pszczół w ziemskim ekosystemie. Ta przejmująca historia nie tylko uczy, rozśmiesza i wzrusza… Mamy nadzieję, że zmotywuje ona naszych milusińskich (a może również ich rodziców?) do podejmowania działań ekologicznych.

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

Kolejne spektakle o kosmicznych leniuchach zaplanowane są na jutro (1 października br.). Niestety nie mamy już wolnych miejsc – ich ilość została bowiem za sprawą restrykcji związanych z pandemią mocno ograniczona. Jednak Kultureska z pewnością jeszcze do nas wróci, o czym natychmiast poinformujemy Was na naszej stronie.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-09-2020 13:06