9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niech Plac Rybi się ożywi! – weź udział w „Warsztacie Przyszłościowym”, miej wpływ na wygląd swego miasta!

W imieniu Biura Rozwoju Miasta Przemyśla serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym etapie konsultacji społecznych dotyczących zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto I” w obszarze Placu Rybiego.

 

 

Do tej pory w ich ramach zrealizowano już trzy techniki konsultacyjne:

♦ punkt konsultacyjny

♦ spacer badawczy

oraz

♦ interaktywny model 3D wraz z ankietą.

 

mapka poglądowa k.jpeg

 

Teraz zapraszamy mieszkańców Przemyśla do udziału w „Warsztacie przyszłościowym”. Spotkanie odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Przemyślu (Rynek 1, sala narad) w środę, 7 października br. o godzinie 11.00.*

 

► Głównym zadaniem warsztatu przyszłościowego będzie wypracowanie wspólnej, możliwie akceptowalnej wizji zagospodarowania placu.

► Warsztat skierowano przede wszystkim do zróżnicowanych grup społecznych: mieszkańców, lokalnych działaczy społecznych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, młodzieży oraz przedstawicieli władz lokalnych.

► Warsztaty będą miały formę pracy w grupach i składać się będą z czterech faz: przygotowawczej, krytyki, utopii i realizacji. Wybrane do rozważenia zagadnienia sformułowane zostaną na podstawie kryteriów oceny miejsca według Project for Public Spaces (PPS), światowej organizacji zajmującej się doradztwem w zakresie tworzenia i utrzymywania przestrzeni publicznych budujących silne społeczności.

 

PLAKAT DO DRUKU JASNY.jpeg

 

Państwa uwagi i opinie będą cenną wskazówką przy tworzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Zapraszamy!

 

*Planowane spotkanie odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

loga.jpeg

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-09-2020 11:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-09-2020 11:47