7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Znicze na Kresy – rusza coroczna zbiórka. Wesprzyj szczytny cel i pomóż rozpalić biało-czerwone znicze na polskich grobach

Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu wzorem lat ubiegłych zapraszają wszystkich przemyślan do wsparcia corocznej zbiórki zniczy na Cmentarz Obrońców Lwowa i polskie groby na Kresach (m.in. w Trzcieńcu, Mościskach, Sądowej Wiszni, Gródku Jagiellońskim oraz Starym Samborze).   

 

 

W 2020 roku przypada 100. rocznica "Polskich Termopil" - bitwy pod Zadwórzem, Dytiatynem i Horpinem. Z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 członkowie Stowarzyszenia nie mogli tym razem uczestniczyć w dorocznych uroczystościach, a także nie były w tym czasie organizowane żadne wyjazdy turystyczne do Lwowa, ani na Kresy.

 

- Dlatego zwracamy się do wszystkich, którym leży na sercu pamięć o poległych i spoczywających na Kresach o włączenie się do akcji zbiórki zniczy. Po zakończeniu  zbiórki pieniądze przekażemy za pośrednictwem Konsulatu RP we Lwowie Polskiemu Towarzystwu Opieki Nad Grobami Wojskowymi we Lwowie oraz proboszczom parafii rzymskokatolickich na Kresach - powiedział Prezes SPPTiK oraz KIK w Przemyślu Stanisław Szarzyński.

- Przyjmujemy wpłaty od osób prywatnych,  stowarzyszeń  i wszystkich, dla których pamięć o poległych i spoczywających Rodakach na Kresach jest bardzo ważna – dodał S. Szarzyński.

 

 

 

Wpłaty z dopiskiem „Znicze na Kresy” prosimy przekazywać na konto:

 

Bank Nowy BGF SA - nr 82 8642 1155 2015  1509  6119 0001

 

Dla wpłat z zagranicy:

 

Nazwa Odbiorcy:

Bank Nowy BGF SA

PAYMENT VIA

Bank Nowy BGF SA

 

Imię i Nazwisko właściciela rachunku / Nazwa Firmy

STOWARZYSZENIE PAMIĘCI POLSKICH TERMOPIL I KRESÓW W PRZEMYŚLU

 

Nr rachunku IBAN

PL 82 8642 1155 2015 1509 6119 0001

KOD SWIFT: POLUPLPR

 

! Przed numerem konta koniecznie należy wpisać PL !

 

 

Wykaz dokonanych wpłat oraz zakupionych i przekazanych zniczy,  podobnie jak w latach ubiegłych, przekazany zostanie drogą internetową na adres Księdza Tadeusza Isakowicza–Zaleskiego oraz zamieszczony na facebookowym profilu Stanisława Szarzyńskiego.   

 

candle-2871440_1920.jpeg

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-09-2020 11:01
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 28-09-2020 11:04