17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jesień z Klubem Młodego Programisty online – Ministerstwo Cyfryzacji startuje z nowymi warsztatami!

Wiemy, że na to czekaliście – za niecałe dwa tygodnie Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna kolejny cykl  bezpłatnych zajęć w ramach Klubu Młodego Programisty online! Wszyscy gotowi?

 

klub młodego programisty.png

 

5 października – to ten dzień, w którym spotkamy się pierwszy raz po krótkiej wakacyjnej przerwie. Do naszych zajęć nie musicie się specjalnie przygotowywać. Wystarczy komputer z dostępem do internetu i... chrapka na odrobinę wiedzy o robotach i nie tylko.

Nie ma tego złego...

Pierwsza edycja zajęć w Klubie Młodego Programisty online spotkała się z dużym zainteresowaniem, więc tym bardziej zapraszamy na kolejną. W skrócie – co tydzień spotykamy się w internecie i uczymy się programowania. Wszystko pod okiem profesjonalnych trenerów.

 

 

Jeszcze kilka i kilkanaście miesięcy temu spotykaliśmy się twarzą w twarz na zajęciach organizowanych w 16 stacjonarnych Klubach Młodego Programisty (KMP), które powstały w 2018 roku. Do marca tego roku Kluby działały w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie (do kwietnia 2019 r. Żorach), Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

W 2019 r. w 1622 organizowanych przez nas warsztatach w całym kraju wzięło udział ponad 21 tysięcy uczestników!

Koronawirus pokrzyżował nam jednak plany – zajęcia przenieśliśmy więc do internetu. I jak się okazuje – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

W warsztatach organizowanych online może wziąć udział dużo więcej osób. Jest bezpiecznie, ciekawie i oczywiście bardzo programistycznie.

W pierwszej edycji zajęć online wzięło udział ponad 12 tysięcy osób, czyli dwukrotnie więcej niż byłoby to możliwe w ramach zajęć stacjonarnych. Zdalne warsztaty to także dodatkowe możliwości dla uczniów mieszkających w różnych zakątkach kraju, niekoniecznie w dużych miastach – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Od początku zależało nam, aby z naszymi zajęciami dotrzeć do miejsc, w których tego rodzaju aktywności nie są organizowane – dodaje szef MC. 

 

 

Jesień z programowaniem

Warsztaty w ramach Klubu Młodego Programisty online prowadzimy z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii - aplikacji, programów, a nawet wirtualnych robotów. Udział w zajęciach nie tylko sprzyja rozwijaniu umiejętność analitycznego myślenia, innowacyjności, wytrwałości i pokonywaniu napotkanych trudności, ale jest też sposobem na aktywne i twórcze spędzenie czasu w domu.

 

Jeśli nie mieliście okazji wziąć udziału w pierwszej edycji, nic straconego!

 

Po pierwsze – organizowane w pierwszej edycji zajęcia możecie obejrzeć w internecie. Po drugie – możecie wziąć udział w drugiej edycji, która rusza już 5 października.

Jak się na nie dostać? To bardzo proste! Wystarczy wejść na www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić krótki formularz lub dołączyć bezpośrednio do transmisji i już – gotowe!

Jeden cykl zajęć trwa 10 tygodni. I co ważne – zapraszamy na nie tylko dzieci, ale i rodziców! Tym właśnie nasze zajęcia różnią się od innych. Zależy nam na zaangażowaniu i starszych, i młodszych.

 

 

W ramach jesiennej edycji Klubu Młodego Programisty online ponownie przygotowaliśmy serię 10 warsztatów dla dwóch grup wiekowych. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, począwszy od poniedziałku, 5 października. Oto dokładny harmonogram naszych warsztatów:

  • Młodszych programistów, z klas 1-3, zapraszamy na warsztaty w poniedziałki w godzinach 17.00-18.00. Pierwsze zajęcia już 5 października.
  • Nieco starszych uczniów, z klas 4-6, zapraszamy także w poniedziałki, lecz nieco później – w godzinach 18.15-19.15. Tutaj także startujemy 5 października.

Jeśli braliście już udział w naszych warsztatach, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wzięli w nich udział ponownie. Zachęcamy do tego szczególnie uczestników pierwszej edycji KMP online z grupy wiekowej 1-3 – warto teraz spróbować sił w starszej grupie. Na pewno dacie radę!

Jeśli natomiast jesteście absolwentami kursu dla klas 4-6 i czujecie, że wszystkie nasze zadania macie w małym palcu – zajrzyjcie na nasze warsztaty organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2020), które startują już 10 października.

 

 

CodeWeek’owy zawrót głowy

Bo właśnie 10 października rusza już ósma edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania! Z pewnością wielu z Was słyszało o tym wydarzeniu. Wszystkim innym podpowiemy tylko, że jest to inicjatywa, mająca na celu promowanie nauki programowania oraz umiejętności cyfrowych.

W ramach CodeWeek europejskie państwa konkurują w przyjacielskim wyścigu w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z nauką programowania. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o idei stojącej za Europejskim Tygodniem Kodowania i włączyć się do tej inicjatywy, zajrzyjcie na stronę poświęconą polskiej edycji CodeWeek!

Aby wspólnie świętować ten wyjątkowy czas zaplanowaliśmy dla Was dodatkową porcję ciekawych zajęć i warsztatów! Postanowiliśmy połączyć siły CodeWeek i Klubu Młodego Programisty online. Spotykamy się oczywiście w sieci!  

Przygotujcie się na ponad dwa tygodnie pełne niezapomnianych, programistycznych wrażeń!

Więcej informacji dotyczących tematyki i terminów poszczególnych – organizowanych w ramach #CodeWeek2020 – zajęć, pojawi się wkrótce na stronie internetowej www.klubmlodegoprogramisty.pl i w naszych mediach społecznościowych.  

Uwaga! W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nie tylko możecie wziąć udział w zajęciach, ale też sami możecie zorganizować wydarzenie, do czego bardzo Was zachęcamy.

I tutaj dodatkowa zachęta - trwa konkurs dla organizatorów wydarzeń online, w którym można wygrać matę do nauki programowania – warto się zgłosić! Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie koduj.gov.pl.

 

Działajcie!

 

Widzimy się na warsztatach!

 

klub młodego programisty.png

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 25-09-2020 14:43