19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jazzowe wspomnienie wielkiego artysty – Piotr Baron Quintet i ich „Wodecki Jazz” w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

16 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu zabrzmią nietypowe, bo jazzowe aranżacje popularnych kompozycji Zbigniewa Wodeckiego. Mistrzowskie wykonanie, którego gwarantem jest zespół Piotr Baron Quintet z pewnością zachwyci nie tylko fanów tego nurtu muzycznego.

 

 

Podczas koncertu wystąpią dla Państwa: Łukasz Żyta – perkusja, Maciej Adamczak – kontrabas, Michał Tokaj – fortepian, Robert Majewski - trąbka, fluegelhorn oraz Piotr Baron - saksofony, klarnet basowy. Koncert promuje płytę Piotra Barona „Wodecki Jazz” wydaną przez Polskie Radio.

 

 

W programie między innymi:
„Opowiadaj mi tak”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Panny mego dziadka” i „Z Tobą chcę oglądać świat”.

 

 

A tak o projekcie pisze Kinga Anna Wojciechowska, redaktor naczelna Presto (nr 25):

"Gdy w głowie masz dobrą i piękną ideę, to może ona poczekać na ucieleśnienie nawet 20 lat. Widocznie właśnie teraz jest ten moment i ci ludzie. Może czasem żal, że trzeba było zmienić pierwotny koncept - Piotr Baron zamarzył sobie, że nagra ze swoim jazzowym bandem piosenki Zbigniewa Wodeckiego z udziałem autora. Nie udało się. Jazzman jednak w końcu pomysł zrealizował i pokazał, jak można umiejętnie godzić światy - jazzowy z popowym, szlachetnej poezji z hip-hopem, muzyków doświadczonych, którzy nic nikomu udowadniać już nie muszą z tymi, którzy dopiero wchodzą w muzyczny świat (choć z przytupem), wyrafinowanych akademickich harmonii z góralską nutą.
To płyta, która pozwala wspomnieniom płynąć i która uświadamia, że wszyscy znamy piosenki Wodeckiego, bo nawet w aranżacjach instrumentalnych brzmią znajomo."

 

 

W imieniu organizatorów koncertu serdecznie zapraszamy!

 

piątek - 16 października br. - godzina 19.00

Centrum Kulturalne w Przemyślu

ul. Konarskiego 9

 

piotr_baron_quintet_plakat_2020_1.jpeg

publikacja: Agata Czereba

za Centrum Kulturalne w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-09-2020 12:52
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-09-2020 12:54