0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Na rowerze przez całą Polskę aż do latarni na Rozewiu

Czy byliście na latarni morskiej w Rozewiu? Do tego pięknego miejsca na najdalej na północ wysuniętym krańcu naszego kraju będą się ścigać uczestnicy Maratonu Rowerowego "MRDP Wschód". Uczestnicy wystartują z przemyskiego Rynku 26 września (sobota) o godzinie 12.00 i mają do pokonania 1224 km. I co ważne na przebycie tego dystansu mają tylko 5 dni!

Maraton ma charakter NON-STOP, a śmiałkowie do podjęcia tego arcytrudnego wyzwania, których będzie około 50, sami wybiorą, czas, miejsce i długość odpoczynków, o czym informują organizatora. W ubiegłym roku byliśmy pod wrażeniem wyczynu Przemysława Szlagora, który biorąc udział w maratonie MRDP Góry dotarł ze Świeradowa do Przemyśla (1146 km) w niecałe 48 godzin.

Trasa Maratonu wymaga bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego w kolarstwie długodystansowym. Długość Trasy Maratonu wynosi ok. 1234km – limit czasu 96h (4 dni) na uzyskanie kwalifikacji do startu w MRDP 2021 lub 120h (5 dni) na dotarcie do mety.

Suma przewyższeń ok. 7000 m

mapa_MRDP_Wschód.jpeg

Maraton Rowerowy "MRDP Wschód" jest jednym z elementów przygotowań do zaplanowanego na 2021 rok Maratonu Rowerowego Dookoła Polski. Celem imprezy jest więc nie tylko popularyzacja długodystansowego kolarstwa szosowego, turystyki rowerowej, czy poznanie najpiękniejszych zakątków Polski, ale przede wszystkim sprawdzenie granic własnej wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Czyste Powietrze.

mrdp_medal.jpeg

tekst: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 22-09-2020 14:09
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 22-09-2020 14:12