16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jak zaszczepić w dziecku miłość do czytania? Wziąć udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez PBP!

Szanowni Rodzice,

 

Z ogromną i nieskrywaną radością informujemy, iż Przemyska Biblioteka Publiczna kontynuuje udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Projekt trwa do wyczerpania wyprawek!

 

 

Od września br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych (urodzonych w latach 2014-2017 i zapisanych do przemyskiej książnicy) czeka wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

 

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

 

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 

Dzieci, które już otrzymały dyplom mogą nadal kontynuować zbieranie naklejek na kolejnej otrzymanej karcie. Na tych Małych Czytelników czeka specjalna nagroda od Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak i dla dzieci i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

 

czytanie - pixabay.com.jpeg

publikacja: Agata Czereba

zdjęcie: BrickRedBard z Pixabay

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-09-2020 11:03
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-09-2020 11:15