7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ORLEN Upstream SRS Przemyśl rozpoczyna batalię o awans do Superligi

Już w najbliższą sobotę, 19 września o godzinie 18:00 swój inauguracyjny, wyjazdowy mecz w batalii o awans do Superligi, rozegrają Gladiatorzy z zespołu ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Pierwszym rywalem, który sprawdzi aktualną formę przemyskich piłkarzy ręcznych, będzie bardzo mocny zespół KSSPR Końskie.


Rozpoczynający się sezon będzie wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim, mecze rozgrywane będą z zachowaniem maksymalnych środków bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią. Po drugie, rozpoczął się proces reorganizacji rozgrywek I ligi, którego efektem będzie utworzenie w sezonie 2021/2022 – Ligi Centralnej, w skład której wejdą po trzy najlepsze zespoły z każdej grup.

 

 

Podczas przerwy wakacyjnej, w zespole ORLEN Upstream SRS Przemyśl nastąpiły duże zmiany kadrowe. Do drużyny dołączyło kilku młodych, bardzo utalentowanych zawodników, którzy w najbliższym czasie powinni stanowić o sile zespołu.

 

- Plan Zarządu Klubu na nadchodzący sezon, to zajęcie miejsca, zapewniającego awans do Ligi Centralnej. Nie będzie to zadanie łatwe, ponieważ grupa D w której występował będzie zespół z Twierdzy Przemyśl, jest chyba najmocniejszą i jednocześnie najbardziej wyrównaną pod względem sportowym spośród wszystkich – powiedział prezes Zarządu SRS Przemyśl Robert Skawiński. - Głównym faworytem do końcowego zwycięstwa w lidze wydaje się być drużyna Padwy Zamość, która w porównaniu z minionym sezonem znacząco wzmocniła się. Jej szeregi zasilił m. in. grający do tej pory w Przemyślu - Konrad Bajwoluk.  Wszystko jednak wyjaśni się na parkietach ligowych a znając waleczność i charakter zespołu ORLEN Upstream SRS Przemyśl sprawa awansu do Superligi jest otwarta. Jednego można być pewnym – emocji w sezonie 2020/21 na pewno nie zabraknie – dodał.

 

Pierwszy mecz ligowy w Twierdzy Przemyśl, rozegrany zostanie już za tydzień - w sobotę, 26 września br. o godz. 18:00. Przeciwnikiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl będzie drużyna KS Viret CMC Zawiercie.

 

 

Zapraszamy do kibicowania!

 

119631845_1711195409042744_2325941206550718808_n.jpeg

publikacja: Agata Czereba

zdjęcie: ORLEN Upstream SRS Przemyśl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-09-2020 10:18