16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zawsze gOTowi! Przemyscy Terytorialsi szkolili się pod czujnym okiem strażaków

Wsparcie służb ratunkowych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej to przedsięwzięcia należące do szkolenia z reagowania kryzysowego i wsparcia systemu pozamilitarnego, które w ubiegłą sobotę realizowali żołnierze 2. miejskiej kompanii przemyskiej, wchodzącej w skład 34. Batalionu Lekkiej Piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

2 klp 2.jpeg

 

Zajęcia prowadzone były w stałym rejonie odpowiedzialności kompanii z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego.

 

2klp 1.jpeg


W dniach 12 - 13 września w Przemyślu oraz Gminie Przemyśl odbyły się wspólne zajęcia z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu z zakresu reagowania kryzysowego. Przemyska kompania z 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w sobotę, 12 września zrealizowała zagadnienia z ratownictwa technicznego i ewakuacji rannych z akwenów wodnych. W dalszej części szkolenia żołnierze pod czujnym okiem instruktorów z PSP doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia oraz wycinki drzew zagrażających bezpieczeństwu publicznemu.

 

 

źródło/zdjęcia:

ppor. Maciej J. Szeremeta

z-ca dowódcy 2 kompanii / rzecznik prasowy

34. batalion lekkiej piechoty w Jarosławiu

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej w Rzeszowie JW. 5445

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-09-2020 08:55
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-09-2020 10:35