-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Po długiej przerwie wraca akcja „Listy dla Ziemi”! Zapraszamy do udziału

Czwarta edycja znanej doskonale wszystkim młodym ekologom akcji, miała mieć swój finał wiosną tego roku. Z powodu panującej pandemii, organizator wydarzenia odłożył je na późniejszy termin.

Nareszcie nadszedł ten czas, w którym po raz kolejny możemy zaprosić  najmłodszych przemyślan do udziału w jednej z największych kampanii edukacji ekologicznej w Polsce.

 

 

 

 

 

„Listy dla ziemi” to akcja, która już na dobre wpisała się w kalendarz najciekawszych ogólnopolskich eko-wydarzeń. Każdego roku bierze w niej udział kilkaset polskich gmin, kilka tysięcy szkół i przedszkoli oraz kilkaset tysięcy uczniów.

 

Listy dla Ziemi zainicjowała w 2013 roku Fundacja Ekologiczna ARKA. Założeniem akcji jest pisanie przez młodych ludzi listów do dorosłych, które mają zwrócić uwagę na problem związany ze środowiskiem, jednocześnie będąc prośbą o troskę o nie. Listy są pisane na specjalnym papierze wykonanym z makulatury, który – wraz z materiałami edukacyjnymi – jest przekazywany do zgłaszających się przedszkoli i szkół.

 

Listy dla Ziemi - Bielsko-Biała.jpeg

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

 

♦ Tematem Waszego listu (albo pracy plastycznej) może być niska emisja, gospodarka odpadami, ochrona środowiska lub oszczędzanie wody i energii.

 

W tym roku, wyjątkowo - ze względu na wciąż trwającą epidemię SARS-CoV-2 – placówki oświatowe, biorące udział w konkursie nie otrzymają specjalnego papieru makulaturowego, na którym w latach ubiegłych uczestnicy pisali listy, czy też wykonywali prace plastyczne.

Na wszystkie listy lub prace plastyczne (wykonane dowolną techniką) czekamy do 30 października br.  Każda praca i list muszą być złożone wraz z formularzem zgłoszeniowym (POBIERZ► PDFFormularz do prac wraz z klauzulą.pdf (212,44KB) ).

 

Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wybierzemy najlepsze prace oraz rozdamy nagrody wraz z wyróżnieniami w następujących kategoriach wiekowych:

 

  • dzieci w wieku przedszkolnym,
  • uczniowie klas I-III szkół podstawowych,
  • uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych,
  • uczniowie klas I-IV szkół ponadpodstawowych.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 13 listopada br., o czym będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.

 

listy dla ziemi 1.jpeg

 

 

Więcej informacji na temat akcji uzyskacie Państwo w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu -  telefonicznie pod nr tel. 675 20 58 albo mailowo na adres: lub

 

 

Regulamin:

https://bip.przemysl.pl/57451/zarzadzenie-nr-1572020-prezydenta-miasta-przemysla-z-dnia-27-kwietnia-2020-zmieniajace-zarzadzenie-nr-192020-prezydenta-miasta-przemysla-z-dnia-24-stycznia-2020-r-w-sprawie-ustalenia-regulaminu-konkursu-na-najciekawszy-list-dla-ziemi.html

https://bip.przemysl.pl/download/attachment/99199/19.pdf

 

listy dla ziemi - J. Koloszyński.jpeg

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-09-2020 08:22
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-09-2020 08:34