11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Kosmolenie ratują Ziemię” – zapraszamy najmłodszych przemyślan w niesamowitą, teatralną podróż o zabarwieniu ekologicznym

logo-902407512.png
„Kosmolenie ratują Ziemię” to kolejny ekologiczny spektakl krakowskiego teatru Kultureska. Przedstawienie jest wesołą lekcją ekologii, oprawioną wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Uwrażliwia dzieci na problemy naszej przyrody. Porusza temat zanieczyszczeń powietrza, zwracając uwagę na szkodliwość spalania śmieci w domowych paleniskach. Pokazuje dzieciom, jak duże znaczenie ma segregacja odpadów. Najmłodsi będą mieli okazję powtórzyć zasady segregacji i podzielić śmieci. Przedstawienie prezentuje również rolę pszczół w ziemskim ekosystemie. Ta przejmująca historia z pewnością poruszy serce każdego dziecka i zmotywuje do podejmowania działań ekologicznych.

 

IMG_3561.jpeg

 

Serdecznie zapraszamy przedszkolaki oraz pierwszo, drugo i trzecioklasistów w środę, 30 września oraz w czwartek, 1 października br. na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu. To właśnie tutaj o godzinie: 9.00, 10.30 i 12.00 aktorzy Kultureski zabiorą Was w niezapomnianą kosmo-eko-podróż.

Wstęp jest oczywiście bezpłatny! Ale – ze względu na obostrzenia związane z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 – ilość miejsc jest mocno ograniczona.

 

► Zgłoszenia przyjmowane są (do  wyczerpania wolnych miejsc) Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska  pod nr tel. 678 25 56, 675 20 58 lub na adres e-mail: .

   

 

 ! Ważna informacja dotycząca zapisów:

Oczywiście do zapisów zapraszamy wszystkie zainteresowane przedszkola i szkoły podstawowe. Jednak tym razem pierwszeństwo będą miały grupy przedszkolne i klasy, które do tej pory nie brały udziału w bezpłatnych spektaklach organizowanych przez przemyski Urząd Miejski. Chcielibyśmy, aby wszystkie dzieci miały szansę na udział w tej niezwykłej teatralnej eko-przygodzie… A ponieważ za każdym razem, kiedy przyjeżdża do nas Kultureska, bezpłatne wejściówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i nie wszystkim udaje się zobaczyć spektakl, więc tym razem podjęliśmy decyzję, że ostatni będą pierwszymi! ;-)    Zapraszamy!

 

IMG_3545.jpeg

 

Zapraszamy Was w magiczną kosmiczną podróż w czasie… Jest rok 3030. Ziemię ogarnęła zagłada. Przez zanieczyszczenia z planety zniknęły rośliny i zwierzęta. Pośród dymu i zgliszczy słychać tylko płacz ostatniej żyjącej istoty – Kropelki Wody. A tymczasem, gdzieś daleko w kosmosie, na odległej planecie żyją w spokoju Kosmolenie. Ewa, która ciągle ziewa i Michał Kichał – to największe kosmiczne leniuchy. W ich duszy tli się jednak marzenie – chcieliby zostać bohaterami przestworzy.  Pewnego dnia na ich planetę dociera wiadomość z Ziemi z błaganiem o pomoc. Czy zareagują? Czy uda się uratować najpiękniejszą planetę w kosmosie? - Tego dowiecie się już 30 września i 1 października. Do zobaczenia!

 

kosmoleniecollage.jpeg

Publikacja: Agata Czereba

Zdjęcia: kultureska.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-09-2020 13:23
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-09-2020 09:17