6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mała Renia walczy o życie. Liczy się każda złotówka. Pomóżmy!

Renia ma 10 lat. Jest jeszcze mała, ale w swoim życiu przeszła więcej niż niejeden dorosły. Ta piękna, niesamowicie dzielna i silna dziewczynka toczy nierówną walkę z potężnym wrogiem – nowotworem, z którym nie może przegrać! Rak odebrał Reni sporą część dzieciństwa – czasu, który powinny wypełniać wyłącznie radość, beztroska, śmiech i niekończące się zabawy. Niestety nie możemy cofnąć czasu i sprawić, że Renia odzyska te dni. Ale możemy pomóc tej dzielnej wojowniczce w powrocie do zdrowia, do przyjaciół i do pozbawionej trosk codzienności…

 

Aby wygrać tę wojnę, Renia musi przejść kosztowną operację. Przemyślankę operować mają lekarze z kliniki Gemelli w Rzymie. Termin operacji wyznaczono na 23 września. Zostało więc już niewiele dni do operacji, natomiast brakuje jeszcze wiele pieniędzy, aby ją sfinansować…

 

renia.jpeg

 

Na stronie siepomaga.pl trwa zbiórka funduszy na operację,  wizyty kontrolne i rehabilitację Reni. Gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia tej wspaniałej kruszynki i jej rodziców. Każda wpłacona kwota, nawet ta najmniejsza, jest na wagę życia.

 

renia 2.jpeg

 

Ponadto, już w najbliższą sobotę, 12 września Stowarzyszenie Osiedla Kmiecie organizuje Piknik Charytatywny, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na leczenie Reni. Już o godzinie 13.00 na boiskach nad Sanem rozpocznie się wydarzenie, podczas którego każda osoba o wielkim sercu będzie mogła pomóc dziewczynce. W zamian organizatorzy imprezy przygotowali liczne atrakcje, wśród których są m.in. dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, przejażdżki przemyską ciuchcią i ognisko. Zwieńczeniem pikniku będą dwa seanse w ramach plenerowego kina – dla dzieci wyświetlony zostanie „Gang Wiewióra”, natomiast dla widzów dorosłych, kultowy „Wilk z Wall Street”.

 

W imieniu swoim i organizatorów serdecznie zapraszamy! Zapowiada się piękny, słoneczny weekend. Zabierzcie swoich najbliższych, znajomych, sąsiadów, przyjaciół i spędźcie wspaniały czas, a przy okazji… pomóżcie sprawić, by na takim pikniku za rok mogła się z nami bawić również Renia. Wierzymy, że nie zawiedziecie! Do zobaczenia!

 

piknik dla Reni.jpeg

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-09-2020 10:56
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-09-2020 10:57