20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Małżeństwa na medal! Złote Gody trzech par z Przemyśla

W poniedziałek, 7 września, w gabinecie Prezydenta Miasta Przemyśla miały miejsce trzy niezwykle wzruszające spotkania. Tego dnia włodarz miasta gościł w swoich progach pary, które świętują właśnie jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 

Była to pierwsza od wielu miesięcy, a zarazem tak inna od poprzednich, ceremonia, która ze względu na trwającą epidemię, nie odbyła się tym razem w sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej. W zamian przyjęła formę bezpośrednich spotkań z Jubilatami.

 

 

Alicja i Andrzej Szopowie, Romana i Stefan Baranowie oraz Stanisława i Stanisław Sobkowie to małżeństwa, które przez życie kroczą razem już od 50 lat, a w ich oczach nadal widać prawdziwą miłość, szacunek i troskę o drugą „połówkę”. Szczęśliwi małżonkowie podkreślali, że te wszystkie lata minęły im jak jeden dzień. Nie zawsze było łatwo, ale wspólnymi siłami pokonywali wszelkie – małe lub większe – przeciwności. Dziś cieszą się pięknymi wspomnieniami i… tworzą kolejne – wzbogacone obecnością  (czasem całkiem sporej) gromadki dzieci, wnucząt i prawnucząt.

 

 

Małżeństwa, które przeżyją wspólnie co najmniej pół wieku, są nagradzane prezydenckim medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Owe odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył jubileuszowym parom Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, któremu towarzyszyła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Golec.

 

Szacownym Jubilatom raz jeszcze życzymy wszelkiej pomyślności, wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu oraz wzajemnej miłości w otoczeniu najbliższych.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-09-2020 15:40
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-09-2020 15:42