11 °C
×

Amelia i Maja Kozak awansowały na Mistrzostwa Polski

6 i 7 września br. w Nowej Sarzynie odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Kadetek i Młodziczek w tenisie stołowym, w których prawo startu miały 32 najlepsze zawodniczki naszego województwa.

Podczas spotkania znakomicie spisały się zawodniczki Nurtu Przemyśl - siostry Amelia i Maja Kozak, na co dzień doskonalące swoje umiejętności sportowe pod okiem trenera Zdzisława Bodnara.

W turnieju eliminacyjnym kadetek Amelia Kozak wygrała z Kamilą Kaczmarek (UKS Stalowa Wola), a następnie z Mają Krukar (MOSiR Krosno) i tym samym uzyskała awans do Mistrzostwa Polski Kadetek (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), który odbędzie się w Kraśniku w dniach 24-27 września br. W grze podwójnej, Amelia, grając z zawodniczką Julią Tkocz (AZS Rzeszów) wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Podkarpacia.

W turnieju eliminacyjnym młodziczek wystartowały dwie przemyślanki - Maja Kozak i Aleksandra Makar. Maja w drodze do awansu na Mistrzostwa Polski Młodziczek pokonała kolejno zawodniczki: Annę Rogalę (Jar Kielnarowa), Milenę Szarek (Olimp Łęki Dukielskie) i o awans wygrała z koleżanką klubową Olą, która wygrała min. z Amelią Kramek (UKS Stalowa Wola) i Gabrielą Chmiel (Kępa Dębica). W grze pojedynczej Maja zdobyła brązowy medal Mistrzostw Podkarpacia, pokonując w ćwierćfinale Kamilę Bochenek (Arka Łętownia) i ulegając w półfinale Emilii Skibie (AZS Rzeszów) złotej medalistce Mistrzostw Podkarpacia.

Drużyna Nurtu w składzie: Maja Kozak i Aleksandra Makar zdobyły brązowy medal Mistrzostw Podkarpacia. W drodze do strefy medalowej pokonały MOSiR Dukla i Olimp Łęki Dukielskie. Maja i Ola zdobyły również brązowy medal w grze podwójnej, gdzie wygrały w ćwierćfinale z Gabrielą Chmiel – Amelią Kuklą (Kępa Dębica) i uległy w półfinale Emilii Skibie – Kindze Hawro (AZS Rzeszów). Mistrzostwa Polski Młodziczek odbędą się w Krośnie w dniach 2-4 października 2020 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-09-2020 13:41
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-09-2020 13:49