Finał kolejnej edycji „Salonu Sukcesu”. Laur Terra Premisliensis dla Teatru Fredreum

Tradycja Europejskiego Salonu Sukcesu sięga 2011 roku, w którym to po raz pierwszy Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy uhonorował lokalnych liderów sukcesu. Zwykle organizowany w formie hucznego balu, w tym roku - głównie ze względu na sytuację epidemiczną – przybrał formę skromnej, choć dostojnej gali w przepięknych wnętrzach Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

 

Salon Sukcesu - fot. Agata Czereba (9).jpeg

 

Uchwały podjęte przez Prezydium Kapituły, nadające wyróżnienia tegorocznym laureatom, sygnowano 18 marca. Po blisko pół roku udało się wreszcie zaprosić znamienitych gości i wręczyć im zasłużone nagrody. Medale „Lidera Sukcesu” oraz pamiątkowe dyplomy z rąk Wiceprezydenta Miasta Przemyśla Bogusława Świeżego oraz Wicestarosty Przemyskiego Marka Kudły otrzymali: Paweł Chomik – prezes firmy Nova Developer Sp. z o.o. – za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz wprowadzania nowych technologii w budownictwie, rozwoju budownictwa lokalnego, pracy społecznej oraz wspieranie rozwoju Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, Ewa i Wiesław Facowie – właściciele hotelu FacPol w Przemyślu – za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług w dziedzinie hotelarstwa i turystyki oraz rozwoju Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, Krzysztof Majcher – dyrektor PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce – za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej, pracy społecznej w jednostkach samorządowych oraz wspieranie Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, Krzysztof Zaleski – właściciel Zakładu Usług Socjalnych i Edukacji w Przemyślu – za szczególne osiągnięcia w dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju edukacji informatycznej mieszkańców, pracy społecznej oraz wspieranie rozwoju Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej, a także Anna i Robert Żero – właściciele firmy Moto-Fan s.c. – za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług w dziedzinie motoryzacji dla mieszkańców Miasta Przemyśla i Ziemi Przemyskiej.

 

Cała uwaga gości wydarzenia nie była jednak skierowana wyłącznie w stronę przemyskich przedsiębiorców. Tego dnia uhonorowano też w sposób szczególny ambasadora przemyskiej kultury – obchodzące w ubiegłym roku 150-lecie swojego istnienia Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry „Fredreum” w Przemyślu, czyli najstarszy amatorski teatr w Polsce i najprawdopodobniej również na Starym Kontynencie.

Statuetkę „Laur Terra Premisliensis” odebrała w imieniu „fredrowców” Prezes Stowarzyszenia Krystyna Maresch-Knapek.

 

Salon Sukcesu - fot. Agata Czereba (26).jpeg

 

- Pandemia pokrzyżowała nieco plany organizatorom tego dorocznego wydarzenia. Cieszę się jednak, że mimo wszystko kapituła zdecydowała się mimo okrojonej formuły przyznać statuetki i tym samym nagrodzić zarówno Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry „Fredreum” w Przemyślu, jak i osoby, które czynnie uczestniczą w życiu gospodarczym tego miasta – powiedział Wiceprezydent Bogusław Świeży.

 

Salon Sukcesu - fot. Agata Czereba (7).jpeg

 

Bogusław Świeży podziękował Prezes „Fredreum” Krystynie Maresch-Knapek oraz wszystkim członkom stowarzyszenia za krzewienie kultury i rozsławianie Przemyśla w wielu zakątkach świata.

 

- Historii Towarzystwa Dramatycznego im. Aleksandra Fredry nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Wszyscy doskonale wiemy, że jest to taka nasza „perełka”, która słynna jest nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Wszystkim, którzy biorą udział w tym 150-letnim projekcie należą się szczególne podziękowania. Nie da się bowiem stworzyć czegoś tak znakomitego, jeśli nie ma się wokół siebie wspaniałych ludzi. Bo sam pomysł to mało… Trzeba mieć jeszcze obok siebie takie osoby, z którymi będzie można go śmiało i z powodzeniem realizować – dodał B. Świeży.

 

Salon Sukcesu - fot. Agata Czereba (14).jpeg

 

- Dziękuję również pozostałym laureatom – osobom, które odgrywają dużą rolę w życiu gospodarczym naszego miasta. To między innymi właśnie oni decydują o tym, jak jest ono odbierane na zewnątrz i bardzo je wspierają. I mam tu na myśli nie tylko wsparcie przedsięwzięć sportowych i kulturalnych, ale także tworzenie różnych udogodnień dla mieszkańców naszego miasta. Za to należy się Państwu szczególna wdzięczność – zarówno Wam - tegoroczni laureaci, jak i Waszym pracownikom i najbliższym, dzięki którym możecie i chcecie realizować swoje cele – podsumował Wiceprezydent.

 

Salon Sukcesu - fot. Agata Czereba (32).jpeg

 

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili m.in.: Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Bogusław Świeży, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz.

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował(a):  Data publikacji: 04-09-2020 15:35 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-09-2020 15:44

Na skróty