17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyska Dycha – wielkie biegowe święto w Przemyślu już za dwa tygodnie!

Już za niespełna dwa tygodnie Przemyśl po raz ósmy zamieni się w biegową stolicę Podkarpacia. 20 września biegacze z całej Polski przemierzą malowniczą trasę głównymi ulicami naszego miasta. Warto dodać, iż oprócz niekwestionowanych walorów historyczno-estetycznych owej trasy, posiada ona również oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

 

 

 

Pomysłodawcy i organizatorzy wydarzenia w tym roku nie mieli łatwo. Przemyski Klub Biegacza – bo o nim mowa – mimo trudnej sytuacji związanej z panującą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i związanymi z nią obostrzeniami, ale przede wszystkim – ze względów bezpieczeństwa – musiał nieco zmodyfikować tegoroczną edycję imprezy. Tym razem, niestety, nie odbędzie się Mini Dyszka, w której rokrocznie swoje siły mierzyli najmłodsi miłośnicy biegania.

 

dycha gł..jpeg

 

Wzorem lat ubiegłych sportowemu duchowi walki towarzyszyć będzie niepowtarzalna, wręcz rodzinna atmosfera. Należy pamiętać, że głównym celem Przemyskiej Dychy jest przede wszystkim wspaniała zabawa, integracja i promocja zdrowego trybu życia. Ale to także sportowa rywalizacja, więc uczestnicy biegu mogą liczyć (jak zwykle) na profesjonalny pomiar czasu i nagrody. Główne otrzymają: trójka najszybszych biegaczek i biegaczy w kategorii open, zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych, najlepsze przemyślanki i przemyślanie oraz mieszkańcy powiatu przemyskiego. Jak zawsze nagrodzeni zostaną również najszybsi przedstawiciele służb mundurowych.

 

Każdy z biorących udział w imprezie biegaczy, bez względu na czas, w którym ukończy rywalizację, otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę, które zaprojektowali członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza – Małgorzata Frankowska-Czwakiel i Władysław Korzeniowski.

 

Przemyska-Dycha-2020-medal-i-koszulka.jpeg

 

Organizator imprezy:

Przemyski Klub Biegacza

 

Partnerzy biegu:

Urząd Miejski w Przemyślu

Podkarpacie Przestrzeń Otwarta

Ministerstwo Sportu

 

Sponsor główny:

PGNiG

 

dycha_5.jpeg

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-09-2020 10:17