3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Od dziś bilety okresowe MZK w Przemyślu kupisz w aplikacji SkyCash

Od dzisiaj (1 września) mieszkańcy Przemyśla mogą kupić bilety okresowe MZK w aplikacji SkyCash. SkyCash to łatwe i bezpieczne płatności za usługi ułatwiające poruszanie się po mieście i poza nim.  Wśród typów dostępnych biletów znajdują się 7, 30, oraz 90-dniowe bilety imienne. Ceny biletów normalnych wahają się od 26 do 260 złotych w zależności od typu oraz strefy, w której obowiązują.

Bilety okresowe MZK w Przemyślu dostępne od dziś w SkyCash:

Bilety okresowe MZK.jpeg

W aplikacji dostępne są również bilety jednorazowe:

bilety_jednorazowe.jpeg

 

Jak skorzystać z aplikacji SkyCash?

Aby móc szybko i bezpiecznie kupować bilety komunikacji miejskiej, należy zacząć od zainstalowania aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikację pobrać można z zaufanych źródeł: Google Play, AppStore, AppGallery lub na stronie skycash.com. Następnie, w kilku krokach należy założyć konto uzupełniając swoje dane oraz wybierając metodę płatności – zasilając Portmonetkę lub podpinając kartę płatniczą.

Jak kupić bilet?

Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Aby dokonać zakupu, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

  1. Na ekranie głównym aplikacji SkyCash wybierz kafelek „Komunikacja miejska”.
  2. Podczas pierwszego zakupu, aplikacja poprosi Cię o wybranie z listy miasta, w którym chcesz dokonać zakupu biletu.
  3. Wybierz swoje miasto, aby przejść do szczegółów oferty biletowej danego przewoźnika. Miasto możesz zawsze zmienić, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu.
  4. W procesie zakupu należy wprowadzić parametry biletu. Podczas zakupu biletu jednorazowego należy wprowadzać liczbę biletów, numer linii oraz numer autobusu.
  5. Po wybraniu odpowiednich parametrów biletu, na ekranie podsumowania należy zweryfikować, czy wszystkie dane są zgodne, a następnie potwierdzić zakup wybranego biletu, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN (4 cyfry), który został nadany podczas rejestracji w systemie SkyCash.
  6. Po udanej transakcji zakupu, otrzymasz notyfikację o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, a Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji.

SkyCash.jpeg

Nie tylko bilety

Oprócz możliwości zakupu biletu komunikacji miejskiej, aplikacją SkyCash można również opłacić postój w strefach płatnego parkowania oraz dokonać płatności automatycznych za przejazd autostradą AmberOne A1, a także A4 Katowice – Kraków. Usługa ta oparta jest o videotolling, czyli elektroniczny system rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów, przejeżdżających przez szlaban na bramkach poboru opłat. Wystarczy, że użytkownik uruchomi usługę w aplikacji uzupełniając niezbędne dane, takie jak numer rejestracyjny i kategoria pojazdu, a płatność za przejazd płatnym odcinkiem autostrady odbędzie się automatycznie – podczas płatności nie trzeba nawet mieć przy sobie telefonu, na którym zainstalowana jest aplikacja. Więcej informacji o usłudze Autostrady w aplikacji SkyCash znajduje się na stronie: www.autostrady.skycash.com.


O SkyCash

SkyCash Poland S.A. działa na rynku od 2010 roku rozwijając swoje autorskie systemy płatności i usług mobilnych ułatwiających podróżowanie. Spółka posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej i jest nadzorowana przez KNF. SkyCash udostępnia największą liczbę usług mobilnych w Polsce i posiada ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników. SkyCash oferuje swoje usługi w ponad 150 miastach w Polsce, umożliwiając wygodne opłacanie parkowania w płatnych strefach parkowania w mieście oraz szybki i łatwy zakup biletów komunikacji miejskiej oraz sieci kolejowych połączeń podmiejskich.

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 01-09-2020 14:43