-3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kino plenerowe przypadło do gustu przemyślanom

"Hair" Milosza Formana oraz „Ray” opowiadający historię legendy jazzu i bluesa, Raya Charlesa, w reżyserii Taylora Hackforda oglądane na leżakach na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego najwyraźniej spodobały się przemyślanom. Przy ograniczeniach wynikających z pandemii seanse zgromadziły maksymalną dopuszczalną liczbę widzów. Niestety ze względu na pogodę nie udało się zorganizować ostatniego, niedzielnego seansu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla tych, którzy czekali na komedię „Boska Florence”, w reżyserii Stephena Frearsa, ze znakomitą Meryl Streep w roli najgorszej śpiewaczki świata - Florence Foster Jenkins. Seans odbędzie się w najbliższy piątek (28 sierpnia) o godzinie 20.00, również na dziedzińcu zamkowym.

Dodatkową atrakcją dla widzów będzie poprzedzający seans występ zespołu działającego przy 5. batalionie strzelców podhalańskich. Już także dzisiaj zapraszamy miłośników kina pod chmurką na pierwszy weekend wrześniowy - 4-5-6 września pokażemy filmy, których tytuły niech będą na razie tajemnicą, zaanonsujemy je za kilka dni.

Seanse kina plenerowego mogą się odbywać dzięki staraniom Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki "Zamek", które otrzymało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup sprzętu umożliwiający aranżację kina plenerowego w przestrzeni zamkowego dziedzińca. Zakup sprzętu, w ramach projektu „Dziedziniec sztuki III”, służył będzie szerokiemu gronu odbiorców – ze wszystkich grup wiekowych, o różnych gustach filmowych. Odbiorcami zorganizowanych dzięki zakupionemu wyposażeniu wydarzeń, będą zarówno mieszkańcy Przemyśla,jak i odwiedzający miasto i Zamek turyści. Z wykorzystaniem zakupionego sprzętu możliwa będzie zarówno „klasyczna” prezentacja ambitnych dzieł sztuki filmowej, jak i realizowanie takich przedsięwzięć, jak kino z muzyką na żywo czy „Plenerowy Klub Filmowy” łączący prezentacje filmowe z klubem dyskusyjnym.

kino_plenerowe_relacja_1.jpeg

kino_plenerowe_relacja_3.jpeg

kino_plenerowe_relacja_2.jpeg

kino_plenerowe_relacja_4.jpeg

kino_plenerowe_relacja_5.jpeg

zdjęcia: Maciej Wolański

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 24-08-2020 15:33