9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miejsce Kawa i Zabawa zaprasza na III Festiwal Kawy w Przemyślu

Wszyscy przemyscy kawosze z pewnością od dawna czekali na to wydarzenie. W unikalnej scenerii Starego Miasta po raz trzeci będziemy mogli spróbować kawy w wyjątkowym wydaniu, z polskich i zagranicznych palarni kawy, podejrzeć jak pracują najlepsi bariści, wziąć udział w warsztatach kawowych - a to wszystko na III Festiwalu Kawy w Przemyślu już 29 sierpnia (sobota) od godziny 10.00. Teren w pobliżu Miejsca Kawa i zabawa, gdzie będzie się odbywał Festiwal, zostanie wyłączony z parkowania.

- Jak zapewne wiecie, rok 2020 był/jest wyjątkowo inny, niż bywało do tej pory. Jednak dzięki Wam, udało nam się przetrwać, i właśnie dlatego po blisko roku przygotowań przedstawiamy główne atrakcje FESTIWALU KAWY jakie dla Was przygotowaliśmy - zaprasza Paweł Kaniecki z Miejsca Kawa i Zabawa, głównego organizatora Festiwalu.

Tegoroczna edycja będzie gościć największą liczbę wystawców w krótkiej historii Festiwalu, bo aż 8 z Polski, a także po raz pierwszy także z zagranicy (słowacka palarnia kawy KARMA Coffee z Liptowskiego Mikułasza).

Co poza tym w programie? Wydarzeniem będzie zapewne obecność Mistrzyni Świata Baristów - Agnieszki Rojes Rojewskiej, a drugą najważniejsza atrakcją Festiwalu zawody dla baristów, czyli 2 Przemyski Puchar Latte Art. Uzupełnieniem będzie bogata oferta warsztatów i wykładów o kawie i herbacie odbywających się w Narodnym Dimie - Domu Ukraińskim przy ul. Kościuszki 5, prowadzonych przez wspomnianą Agnieszkę Rojewską, Błażeja Walczykiewicza (certyfikowany szkoleniowiec SCA) oraz Rafała Przybyloka (ekspert czajnikowy.pl). Pokazy i warsztaty kawowe odbywać się będą również na terenie Festiwalu, a będzie to degustacja kaw ze Słowacji, pokazy Latte Art oraz jak parzyć dobrą kawę w domu i wiele innych.

Muzykę na żywo zapewnią artyści Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu oraz DJ Bleiz (Rafał Błachut). Nie zabraknie strefy gastronomicznej obsługiwanej przez BOSKO (Maciej Łabuński) oraz RUTYNĘ (Kamila Rutka), a słodkości zapewni MNIAM (Łukasz Radymski ). Najmłodsi znajdą ciekawe zajęcia w strefie "Kreatywne Muzeum".

Informujemy również, że w dniu Festiwalu, czyli w sobotę 29 sierpnia, parking miejski w pobliżu kamienic Rynek 9 - 11 zostanie w tym dniu wyłączony z użytkowania. Przepraszamy za te utrudnienia, zapraszając jednocześnie kierowców na parking Przemyskiej Biblioteki Publicznej, który w sobotę 29 sierpnia będzie dla Państwa czynny w godzinach 7.00 - 20.00.

Życzymy dobrej zabawy przy filiżance kawy!

plakat iii festiwal kawy (1).jpeg

źródło informacji: III Festiwal Kawy w Przemyślu

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 18-08-2020 15:50
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 26-08-2020 14:13