19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niewidomi i słabowidzący walczyli w biathlonie letnim [fotogaleria]

Stadion lekkoatletyczny "Juwenia" był w dniach 12-15 sierpnia areną zmagań niewidomych i słabowidzących w biathlonie letnim. Zakończenie III Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiego Turnieju w tej dyscyplinie odbyło się 14 sierpnia, a nagrody i medale w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla i Starosty Przemyskiego wręczyli zawodnikom Maciej Wolański Kierownik Biura Prezydenta i Piotr Worosz Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji przemyskiego starostwa. Organizatorem zawodów był Związek Kultury Fizycznej "OLIMP".

Ogólnopolskie Zawody w biathlonie letnim niewidomych i słabowidzących odbyły się w ramach projektu "Sport bez granic 2020", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a działalność ZKF "OLIMP" ze środków Ministerstwa Sportu.

Letnia odmiana biathlonu łączy biegi biegi ze strzelectwem. Polega na biegu crossowym bez broni na określonym dystansie, w czasie którego zawodnicy dwa lub cztery razy zajmują stanowiska na strzelnicy, przyjmując pozycję stojącą lub leżącą, oddając za każdym razem po 5 strzałów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zakończenia tego sportowego wydarzenia.

biathlon_2.jpeg

 

 

Zdjęcia: Maciej Wolański

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-08-2020 13:49
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 17-08-2020 13:50