4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pułkownik Rafał Kowalik z awansem generalskim

Związany z Ziemią Przemyską płk Rafał Kowalik, były dowódca 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy jest jednym z trzynastu oficerów Wojska Polskiego, którzy otrzymali od Prezydenta RP - Zwierzchnika Sił Zbrojnych mianowanie na stopnie generalskie. Akty mianowania zostaną wręczone przez Prezydenta RP w przeddzień Święta Wojska Polskiego, 14 sierpnia br. Pułkownik Rafał Kowalik został mianowany na stopień generała brygady.

Pułkownik Rafał Kowalik dowodził 1 batalionem czołgów w Żurawicy od 2011 do 2014 roku, a obecnie jest dowódcą 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen.broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

płk_Rafał_Kowalik.jpeg

Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun skierował do nowo mianowanego generała list z gratulacjami z okazji awansu:

- Z wielką radością przyjąłem wiadomość o mianowaniu Pana na pierwszy stopień generalski. Pana awans stanowi dla mnie szczególną okazję do złożenia w imieniu Samorządu Miasta Przemyśla oraz własnym serdecznych gratulacji i najlepszych życzeń. Mianowanie Pana na stopień Generała Brygady jest dowodem uznania Pana kwalifikacji zalet i umiejętności nabytych podczas dotychczasowej służby w Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Jesteśmy dumni, że kolejny Przemyślanin dostąpił tego zaszczytu. Mając świadomość ciężaru czekających na Pana zadań, życzę dużo sił wytrwałości, a także satysfakcji z pełnionej służby.

Składam życzenia wszelkiej pomyślności osobistej i zawodowej. Niech wytrwałość i konsekwencja w działaniu, a także zwykła ludzka życzliwość towarzyszą Panu w codziennej żołnierskiej służbie. Życząc spełnienia ambitnych zamierzeń oraz sprostania nowym wyzwaniom, pozostaję z wyrazami szacunku!

zdjęcie: https://www.wojsko-polskie.pl/21bsp

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-08-2020 15:12
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-08-2020 15:15