13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sportowo będą rozsławiać Twierdzę Przemyśl

2 sierpnia br. na terenie Fortu XI w Duńkowiczkach odbyło się sympozjum naukowe dotyczące walk na IV Obwodzie obronnym Twierdzy Przemyśl. Podczas spotkania przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl Mirosław Majkowski podpisał z przedstawicielami stowarzyszenia SRS Przemyśl - prezesem Robertem Skawińskim oraz wiceprezesem Krzysztofem Błażkowskim porozumienie o współpracy.

 

- Twierdza Przemyśl jest nierozerwalnie związana z historią naszego miasta, a także stanowi największą atrakcję turystyczną regionu. Będąc świadomymi możliwości promocji oraz wpływu na kształtowanie się postaw wśród młodych ludzi, zdecydowaliśmy się podjąć wspólne działania, mające na celu pielęgnowanie posiadanego dobra kulturalnego – powiedział Robert Skawiński. - Przemyskie fortyfikacje, będące niezdobytą do końca twierdzą oraz żołnierze walczący w jej obronie, stanowią dla nas wzór waleczności, który chcemy się przenieść na parkiet w trakcie meczów. Swoją postawą, na arenach Polski i Europy, pokażemy czym tak naprawdę jest Twierdza Przemyśl. Pamiętając o zaufaniu jakim obdarzył nas Związek Gmin Fortecznych, będziemy dumnie i głośno mówić skąd pochodzimy – dodał prezes SRS Przemyśl.

 

SRS Twierdza (4).jpeg

 

- Przykładem i inspiracją do podpisania tej umowy jest Twierdza Verdun, która promuje się również przez wydarzenia sportowe. Inicjatywa, z którą wyszło Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ możemy wspólnie realizować promocję Twierdzy Przemyśl oraz promocję klubu pod względem sportowym. Chcemy wspólnie realizować wydarzenia sportowe na terenie gmin wchodzących w skład Twierdzy Przemyśl. Myślę, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze namacalne efekty współpracy – podsumował Mirosław Majkowski.

 

SRS Twierdza (1).jpeg

 

- Taka umowa siedziała w naszych głowach już od dłuższego czasu, ponieważ media sportowe już od dawna utożsamiają nas z Twierdzą Przemyśl. Fortyfikacje to nie tylko miejsce o dużych walorach turystycznych i architektonicznych. To przede wszystkim pomnik upamiętniający Żołnierzy którzy walczyli na tych terenach i którzy polegli w jej obronie. Sport jest narzędziem, dzięki któremu realizujemy cele naszego Stowarzyszenia. Poprzez działalność sportową chcemy promować naszą twierdzę i zwiększać świadomość o jej istnieniu wśród ludzi w całej Polsce - podkreślił Robert Skawiński.

 

SRS Twierdza (2).jpeg

 

- Wiemy, że w całej Polsce znajduje się wiele twierdz, lecz tylko u nas jest jedna tak wyjątkowa. Chcemy również zwiększać świadomość wśród młodych ludzi, uświadamiając im, co posiadamy blisko siebie i jak możemy to wykorzystać – dodał Krzysztof Błażkowski.

SRS Twierdza (3).jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-08-2020 11:53