18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podkarpaccy terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rekrutuje w swoje szeregi ochotników korzystając z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego. Rekruterzy mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają wszystkich informacji dotyczących powołania do WOT oraz pomagają osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty do służby.

 

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad WOT a ich głównym zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana.

 

- Powołany Mobilny Zespół Rekrutacyjny jest narzędziem Dowódcy Brygady. Jego celem jest wyszukiwanie kandydatów, którzy zasilą szeregi podkarpackich terytorialsów. Założeniem MZR jest optymalizacja i wsparcie procesu rekrutacyjnego prowadzonego przez Wojskowe Komendy Uzupełnień. Wszyscy rekruterzy zostali wyposażeni w odpowiednie pełnomocnictwa, dzięki którym mogą prowadzić nabór do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Rekruter jest wsparciem i źródłem wiedzy dla kandydata, ma za zadanie prowadzić i opiekować się nim od momentu pobrania wniosku do chwili powołania – informuje ppor. OT Maciej Szeremeta – szef zespołu.

 

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Zebrany komplet dokumentów rekruter przekazuje do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

 

www_slider_zostan_zolnierzem_rzeczypospolitej-02-01640x300.jpeg

 

Koordynatorem Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego w 3.PBOT jest ppor. OT Maciej Szeremeta, który udziela niezbędnych informacji w powyższej sprawie pod numerem telefonu 501-676-296. Na Podkarpaciu rekruterzy z MZR działają w pięciu batalionach brygady, które są rozmieszczone w powiatach rzeszowskim, niżańskim, dębickim, jarosławskim oraz sanockim.

 

Headhunter WOT.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-08-2020 08:13
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-08-2020 08:16