12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Hulajnogi binkee.city już w Przemyślu! Pierwszą jazdę wykonał Prezydent Miasta Wojciech Bakun

Dziś (31 lipca) o godzinie 14 w wielu miejscach w mieście pojawiły się charakterystyczne, zielone hulajnogi elektryczne. Długo wyczekiwane jednoślady dostępne są dla każdego, kto chciałby przemieścić się szybko z miejsca na miejsce, albo… wybrać oryginalny sposób na zwiedzenie naszego miasta.

 

0001.jpeg

 

Uroczysta premiera blinkee.city Przemyśl odbyła się w samym sercu miasta – w Rynku. O zaletach nowych hulajnóg opowiadali jeden z założycieli firmy, a jednocześnie współtwórca wszystkich rozwiązań informatycznych oraz elektronicznych zastosowanych w pojazdach blinkee.city Paweł Maliszewski oraz przedstawiciel blinkee w Przemyślu Maksymilian Szpak. Honorowymi gośćmi spotkania byli przedstawiciele władz miasta: Prezydent Wojciech Bakun, Wiceprezydent Bogusław Świeży oraz Sekretarz Miasta Dariusz Łapa.

 

blinkee_fot_A_Czereba (13).jpeg

 

Pierwszą jazdę, a zarazem swoistą „kontrolę jakości” wykonał Prezydent Miasta. Zaraz po nim krótką podróż eko-jednośladem zaliczył Sekretarz Dariusz Łapa. Jakość pojazdów nie wzbudziła w panach żadnych zastrzeżeń. Obaj zgodnie przyznali, iż jest to znakomita alternatywa dla pieszych wycieczek czy przemieszczania się po mieście samochodem.

 

 

Hulajnogi blinkee już teraz są do dyspozycji każdego, kto tylko ma ochotę na ich wypożyczenie. Należy pamiętać, że aby móc skorzystać z hulajnogi należy pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację blinkee.city, a następnie utworzyć na niej swoje osobiste konto.

 

Pobierz aplikację z ► App Store lub z ► Google Play.

 

Dzięki aplikacji nie tylko z łatwością zlokalizujemy najbliższą hulajnogę, ale też będziemy mogli sobie ją zarezerwować. Kwadrans – dokładnie na tyle czasu będziemy mogli bezpłatnie zarezerwować sprzęt. Kiedy już zakończymy swoją przejażdżkę, hulajnogę odstawiamy w jednej z wyznaczonych przez Blinkee stref.

 

blinkee_fot_A_Czereba (12).jpeg

 

Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi?

49 groszy – tyle zapłacimy za minutę jazdy. Poza tym naliczana będzie dodatkowa opłata w wysokości 2,50 zł za uruchomienie hulajnogi oraz 9 groszy za minutę postoju.

 

Gdzie szukać hulajnóg blinkee?

Hulajnogi blinkee czekają na Państwa:

  • Przy Urzędzie Miejskim w Przemyślu (Rynek 1)
  • Przy Pubie Rutyna (ul. Serbańska 1)
  • Przy Galerii Sanowej (ulica Brudzewskiego 1)
  • Przy kładce rowerowej (Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego)
  • Przy Domu Handlowym SZPAK (ulica 3 Maja 19)
  • Przy Krytej pływalni POSiR-u (ulica 22 Stycznia 8)
  • i na Osiedlu Kmiecie (Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 70)

 

blinkee_fot_A_Czereba (16).jpeg

 

Jednak jak zaznacza Maksymilian Szpak, lista tych punktów z pewnością będzie się rozrastać lub zmieniać. Ostatecznie to mieszkańcy – użytkownicy hulajnóg – zdecydują, w których miejscach naszego miasta blinkee są najbardziej pożądane.

 

Życzymy miłego korzystania z pojazdów blinkee.city. Do życzeń dołączamy prośbę o rozsądne korzystanie z tego rodzaju transportu, o szacunek do pozostałych uczestników ruchu drogowego (a zwłaszcza spacerowiczów) i o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Chcemy, by hulajnogi blinkee sprawiały Wam wyłącznie radość, jednak aby tak było, potrzebna będzie również szczypta odpowiedzialności.

 

Więcej szczegółów i zasady korzystania z usług znajdują się na stronie www.blinkee.city.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 31-07-2020 16:25
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 31-07-2020 16:31