18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Historyczno-artystyczne wakacje na Zamku Kazimierzowskim – zakończenie pierwszego miesiąca

Kończący pierwszy miesiąc spotkań z półkolonistami, kolejny dzień Historyczno-Artystycznych wakacji na Zamku przygotowany i zrealizowany przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK minął – tak jak wszystkie poprzednie - według dobrze znanego scenariusza, który brzmi: robimy wszystko, by zabawa była jak najlepsza. Scenariusz ten sam, jednak program – również tak jak każdego poprzedniego dnia tego letniego cyklu - był nieco inny.

 

wakacje na zamku (9).jpeg


Wszystkie przeprowadzone w lipcu zajęcia z dziećmi udowodniły, że Zamek Kazimierzowski w Przemyślu to znakomite miejsce do relaksu i rekreacji. Pokazały, że w czasie wakacji przestrzeń historyczna jednego z najcenniejszych pomników architektury w naszym mieście jakim jest Zamek Kazimierzowski, można znakomicie dostosować do wymogów i potrzeb najmłodszych w zakresie dobrej rozrywki i zabawy. Jednoznacznie okazało się, że założenia były słuszne, a realizowany program przyniósł wszystkim uczestnikom artystyczno-historycznej areny wiele niekłamanej radości.

 

wakacje na zamku (20).jpegPółmetek Historyczno-Artystycznych wakacji na Zamku Kazimierzowskim upłynął bardzo szybko – jak zawsze, gdy jest miło i przyjemnie. W tym dniu odbył się historyczny spacer z przewodnikiem po zamkowych zakamarkach. Jak  zawsze była to prawdziwa wycieczka do przeszłości. Po historycznych atrakcjach przyszedł czas na edukację czyli naukę gry na keyboardzie. Tak jak poprzednio okazało się, że w ciągu kilkudziesięciu minut grupa kilkunastu osób może się nauczyć grać malutki fragment utworu muzycznego. Jest to oczywiście zasługa prowadzącej zajęcia. Dzień w zamkowych progach zakończył się tym co dzieci kochają najbardziej - animacjami plastycznymi. Na zakończenie – jak zawsze - wszyscy rozradowani uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z pewnością i tym razem grupa dzieci z półkolonii Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była zadowolona. Można to było wyczytać z radosnych twarzy.

Przed nami sierpień, kolejny miesiąc zamkowych atrakcji. Zapraszamy.  

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 31-07-2020 11:30
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 31-07-2020 11:33