5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproś znajomego do Podkarpackiego – weź udział w konkursie, wygraj cenne nagrody!

Związane z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 ograniczenia, wymusiły na instytucjach kulturalnych przeniesienie się z sali widowiskowej do przestrzeni wirtualnej. Mimo wszystko, funkcjonujące w naszym mieście Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Centrum Kulturalne, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, czy Przemyska Biblioteka Publiczna, znakomicie poradziły sobie z nową, choć niezaprzeczalnie – trudną sytuacją. Niemal natychmiast zareagowały na zmiany, które w obecnej rzeczywistości były zwyczajnie nieuniknione.

 

Wystawy, konkursy, lekcje (a nawet treningi zespołów tanecznych!) online, wirtualne wycieczki oraz filmy stały się codziennością tych instytucji. Każda z powyższych starała się, aby ich oferta kierowana była do jak najszerszego grona odbiorców – zarówno do najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców Przemyśla.

 

 

 

 

Niemniej jednak kilka tygodni temu z ulgą przyjęliśmy wiadomość o zniesieniu części obowiązujących nas zakazów. Instytucje kulturalne znów zaczęły tętnić życiem. A różnego rodzaju wydarzenia – koncerty, wystawy, spektakle, konkursy i inne zabawy odbywają się już (ku uciesze wielu) nie tylko w przestrzeni wirtualnej. Jednym z takich wydarzeń jest ogłoszony przez Centrum Kulturalne w Przemyślu konkurs dla zakochanych w swoim regionie „włóczykijów”, którzy uwielbiają zamykać w fotograficznej klatce obrazy odwiedzanych przez siebie miejsc.

 

- Przez ostatnie miesiące zachęcaliśmy do wirtualnych wędrówek, podając dziesiątki linków, dzięki którym każdy zainteresowany mógł przenieść się do miejsca, w którym być może jeszcze nie był, był i miał okazję przywołać wspomnienia lub przysposobić wiedzę, której jeszcze nie posiadał. Tym razem chcemy, aby podróże przestały być wirtualne – informuje na swojej stronie organizator konkursu. - Trwa czas wakacji, urlopów i wyjazdów. Częstym kierunkiem wakacyjnych tras są miasta, ich okolice i zabytki. Podkarpackie jest jednym z tych regionów, gdzie niezwykle cennych, pochodzących z wielu okresów zabytkowych obiektów zachowało się bardzo dużo. Stanowią one  niejednokrotnie charakterystyczny element krajobrazu kulturowego Polski. Dlatego chcemy dzielić się naszym regionem i zachęcać do jego poznawania i odkrywania. Chcemy przekonać turystę, że Podkarpacie to chodzenie po górach, wspaniała regionalna kuchnia, unikalna kultura i zabytki – zachęca CK w Przemyślu.

 

Może i ty odwiedzisz  niezwykłe zakątki Podkarpacia i zechcesz o nich opowiedzieć? Może twoja przygoda zachęci do podróżowania po Podkarpaciu? Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

 

 

  • pobierz - Regulamin konkursu "Zaproś znajomego do Podkarpackiego"

 

zapros_znajomego_do_podkarpackiego_plakat_2020.jpeg

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-07-2020 15:15