11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I Lazarycka Gala Charytatywna. Gwiazdą – Krzysztof Iwaneczko. Wszystko na rzecz hospicjum „Betania”

Już od dłuższego czasu w opuszczonych, a przy okazji mocno nadgryzionych zębem czasu budynkach po niegdysiejszym szpitalu wojskowym przy ulicy Słowackiego 89 w Przemyślu prowadzone są wytężone prace remontowe. Głównymi sprawcami tego pozytywnego „zamieszania” są członkowie Stowarzyszenia Katolickiego „Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy”, które w owych obiektach zamierza stworzyć Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „BETANIA”. Hospicjum patronować będzie święty Łazarz – ten sam, który jest patronem Zakonu Lazarytów.

 

Nie znamy jeszcze daty otwarcia obiektu. Wiemy za to na pewno, że aby mieszczące się w nim hospicjum mogło wreszcie wypełniać swoją – jakże potrzebną i szlachetną misję, potrzebne są ogromne nakłady finansowe. Stowarzyszenie Katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy od wielu lat kwestuje, a nawet organizuje cykliczne akcje, które mają na celu pozyskanie środków niezbędnych do sfinalizowania przedsięwzięcia.

 

 

Akcje te, są doskonale znane są mieszkańcom naszego miasta – jedną z nich są wiosenne, pachnące żonkilami „Przemyskie Pola Nadziei”, natomiast drugą – będący wspaniałym połączeniem zdrowego trybu życia z dobroczynnością – pięciokilometrowy, charytatywny bieg pod nazwą „Przemyska Piątka dla Hospicjum”.

 

W tym roku, w kalendarzu zawierającym najważniejsze wydarzenia na rzecz „BETANII” pojawiła się jeszcze jedna, bardzo ważna data. Jest nią niedziela, 9 sierpnia. W tym dniu, na przemyskim Zamku Kazimierzowskim odbędzie się I Lazarycka Gala Charytatywna. Wydarzenie uświetni występ znakomitego wokalisty, kompozytora, zwycięzcy szóstej edycji The Voice of Poland, a wreszcie – przemyślanina – Krzysztofa Iwaneczko.

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!  

Zamek Kazimierzowski - niedziela – 9 sierpnia br. – godzina 18.00

 

Wszelkie datki, zebrane podczas I Lazaryckiej Gali Charytatywnej zostaną przeznaczone na Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze BETANIA w Przemyślu.

 

9-sierpnia-2020-I-Lazarycka-Gala-Charytatywna_850_x_1300.jpeg

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 24-07-2020 14:57
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 24-07-2020 15:10