1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Przemyślu ruszyła fabryka mebli Benix. Firma wciąż poszukuje pracowników

Wczoraj rozpoczęła swoją działalność fabryka Benix Style Furniture. Zapowiadana od kilku miesięcy kolejna inwestycja wielkopolskiej firmy stała się faktem. W poniedziałek, 20 lipca br. pierwsi pracownicy przemyskiego oddziału Benix-a rozpoczęli w nadsańskim grodzie produkcję mebli.

 

W Przemyślu już od 1 dnia czerwca wre praca w szwalni, której właścicielem jest firma Benix. I mimo tego, że otwarcie zakładu odbyło się z kilkutygodniowym opóźnieniem, które wymusiła panująca w kraju epidemia koronawirusa, firma ma się nieźle, a pracujących w niej przemyślan wciąż przybywa. W tej chwili w szwalni zatrudnienie znalazło 40 osób. Liczba ta się jednak sukcesywnie zwiększa. Docelowo pracę w zakładzie ma znaleźć 100 osób.

 

Benix fabryka (12).jpeg

 

W fabryce, która rozpoczęła swoją działalność przed kilkudziesięcioma godzinami na razie pracuje 13 mieszkańców Przemyśla. To tylko początek, bowiem finalnie ma być ich aż 600! Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej Prezydenta Miasta Przemyśla, prezes firmy Bernard Kaczorowski – proces rekrutacji do tego typu przedsiębiorstwa jest nieco skomplikowany. Nowi pracownicy – nawet ci najbardziej chętni do pracy – muszą być najpierw dokładnie przeszkoleni. Wszystko odbywa się więc „małymi kroczkami” po to, aby za kilka miesięcy firma mogła poszczycić się w pełni samodzielną, wykwalifikowaną załogą.

 

 

Trzymamy kciuki! A wszystkich Państwa, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pracy w szwalni lub w nowo otwartej fabryce mebli zapraszamy do bezpośredniego kontaktu firmą – drogą elektroniczą pod adresem: albo telefonicznie pod numerem: 663 400 928.

 

Benix fabryka (17).jpeg

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-07-2020 14:19