-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święto przemyskich policjantów. Panie w mundurze z honorami...

Policja, która w ubiegłym roku obchodziła stulecie swojego istnienia, w tym roku świętowała wyjątkowo… Nie tylko ze względu na wciąż panującą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 ale przede wszystkim dlatego, że w tym roku przypada inna ważna rocznica w historii tej formacji – od 95 lat bowiem policja to nie tylko mężczyźni – to również kobiety. Mądre, silne, noszące z dumą swój mundur funkcjonariuszki, które na równi ze swoimi kolegami stoją na straży naszego bezpieczeństwa. I to właśnie im szczególnie gratulował i dziękował dziś Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu kom. Janusz Kiszka.

 

Skromniejsza niż zwykle uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości. Wśród zaproszonych znaleźli się między innymi: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła oraz Kapelan przemyskiej policji ksiądz prałat Janusz Mączka.

 

 

Przedstawiciele władz miasta oraz powiatu zgodnie podkreślali w swoich przemówieniach, jak ważną rolę pełni ofiarna służba na rzecz zapewnienia porządku publicznego oraz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

- Z każdym rokiem Życzę Państwu, by ta Wasza trudna służba była dla Państwa również źródłem prawdziwej satysfakcji. Abyście jak najczęściej spotykali się ze szczerą wdzięcznością nie tylko swoich przełożonych, ale przede wszystkim obywateli, dla których nierzadko ryzykujecie swoje własne zdrowie, a nawet życie – powiedział Prezydent Wojciech Bakun. – Życzę nam wszystkim, aby współpraca pomiędzy przemyską policją a miastem zawsze układała się tak dobrze, jak dotychczas. Dziękujemy Państwu, że zawsze, w każdej sytuacji możemy na Was liczyć. Ze swojej strony zapewniamy, iż miasto w miarę swoich możliwości, zawsze będzie wspierać Waszą formację. Wiemy bowiem, że policja, podobnie jak inne służby niosące pomoc i zapewniające bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta, wymaga ciągłego doposażania i dofinansowania. To bardzo ważne, żeby policjanci, którzy strzegą naszego dobytku, stoją na straży naszego bezpieczeństwa, byli wyposażeni w najlepszy sprzęt – dodał włodarz.

 

 

Tegoroczne uroczystości z okazji święta policji były również pretekstem do nagrodzenia oraz awansowania najbardziej wyróżniających się funkcjonariuszy. Tym razem, oprócz mundurowych, doceniono też panie, wypełniające swoją służbę w korpusie pracowników cywilnych. Otrzymały one nagrody oraz pamiątkowe grawertony. Uroczyste obchody zwieńczyła msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-07-2020 13:02