16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wkrótce rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Przyjęta przez Radę Miejską uchwała w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla została opublikowana 14 lipca br. w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego zacznie obowiązywać po dwóch tygodniach, a więc czas na rozpoczęcie procedury zbierania, oceny i głosowania nad projektami do edycji na 2021 rok! Już w najbliższą środę zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne, które pozwoli dowiedzieć się, jak poprawnie złożyć projekt do przemyskiego budżetu partycypacyjnego.

W przyszłym tygodniu przemyślanie poznają także harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2021 rok, ustalony zarządzeniem Prezydenta Miasta, a więc daty składania wniosków, ich oceny, a następnie głosowania nad pozytywnie zweryfikowanymi projektami. Przypominamy, że kwota przeznaczoną na Budżet Obywatelski Miasta Przemyśla na przyszły rok wynosi 1.960.000 zł,a projekty podobnie jak w ubiegłym roku mogą być składane do jednej z trzech kategorii: ogólnomiejskiej, osiedlowej i na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Już dzisiaj zapraszamy potencjalnych wnioskodawców na spotkanie konsultacyjne pod hasłem "Najczęściej zadawane pytania na temat Budżetu Obywatelskiego" z udziałem radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli Zarządów Osiedli i wszystkich zainteresowanych, które odbędzie się 22 lipca o godzinie 16.00 w sali narad Urzędu (Rynek 1, I piętro). To tutaj będą państwo mogli zadawać pytania, na które odpowiedzi pozwolą przygotować kompletny i interesujący projekt, który po pozytywnej weryfikacji będzie mógł znaleźć uznanie wśród głosujących przemyślan.

Do przygotowywania projektów i głosowania, decydowania o tym co może powstać w Przemyślu z puli pieniędzy przeznaczonych na Budżet Obywatelski zachęca Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

tekst: Witold Wołczyk

film: Wydział Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-07-2020 14:21