-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wirtualne oprowadzanie po krasiczyńskim zamku i parku – niebawem na antenie TVP3 oraz w internecie

Zamek w Krasiczynie przygotował niespodziankę dla wszystkich swoich sympatyków oraz tych, którzy jeszcze nie zdążyli odkryć uroków krasiczyńskiej perły. Mowa tu o materiale do projektu „Wirtualne oprowadzanie po krasiczyńskim zamku i parku”, nad którym zamkowa załoga intensywnie pracowała przez kilkanaście ostatnich dni.

 

DSCF4992 - Kopia.jpeg

 

Projekt obejmuje wirtualne zwiedzanie historycznych wnętrz krasiczyńskiego zamku, spacer po zabytkowym parku z przewodnikami, wieczorne spotkanie z Kamerdynerem i Białą Damą oraz zwiedzanie zamkowych podziemi. W programie jest również spotkanie z konserwatorem sztuki, która przedstawia i omawia technikę wykonywania dekoracji sgraffitowej (krótkie warsztaty).

 

DSCF3562[1].jpeg

 

Program zostanie wyemitowany przez telewizję TVP 3 Rzeszów oraz bezpłatnie udostępniony do obejrzenia w Internecie. Przygotowane zostaną także pliki w formie pozwalającej na ich pobranie. Materiał będzie udostępniany odbiorcom bezpłatnie w TVP3, na stronie internetowej TVP3 oraz krasiczyńskiego zamku i w mediach społecznościowych. Audycje będą dostępne w TVP Stream, dzięki czemu będzie je można oglądać w urządzeniach mobilnych w całej Europie. Planujemy także umieszczenie ich na Platformie Hybrydowej TVP. Powstałe dzieła zostaną przekazane do wykorzystania antenom ogólnopolskim Telewizji Polskiej i ośrodkom regionalnym TVP.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

zdjęcia: A. Jaremko

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-07-2020 12:47