15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bajka „Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka” dostępna już w przemyskich księgarniach

Miło nam poinformować, iż realizator Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pan Piotr Chuda wydał bajkę zawierającą treści profilaktyczne pt. „Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka”. Bajka ta powstała na podstawie autorskiego programu profilaktycznego, który od lat realizowany jest z powodzeniem na terenie przemyskich szkół.

 

                                                          

 

Krótki opis:

Mieszkający na Polanie Trzech Dębów Nieśmiałek jest sympatycznym krasnalem, który podobnie jak dzieci w jego wieku lubi grać w piłkę, bawić się  i dokazywać. Przeżywa też kłopoty, zmaga się z różnymi problemami, doświadcza trudnych emocji - odkrywa co jest dobre, a co złe.

Jego bajkowe przygody wpisują się w dobrze znane dzieciom sytuacje życiowe. Dzięki temu mogą łatwo poznawać sposoby skutecznego rozwiązywania  problemów, z którymi same muszą niejednokrotnie się mierzyć.

Opisane na kartach Kroniki przypadków krasnoludka Nieśmiałka perypetie jej bohatera odgrywają niezwykle istotną rolę w rozwoju emocjonalnym młodych ludzi - kształtują ich postawy moralne oraz pokazują wzory rozwiązywania trudnych sytuacji.

Bajka dostępna jest już w przemyskich księgarniach.

 

Nieśmiałek 1.jpeg

 

Autor jest pedagogiem, dydaktykiem i twórcą programów profilaktyczno - edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z zakresu uniwersalnej profilaktyki problemowej.       

 

PCH.jpegzdjęcie: Piotr Chuda na facebooku          

 

Opublikował: Łukasz Palko | Data publikacji: 16-07-2020 13:00
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-07-2020 08:36