15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Trwają Historyczno-Artystyczne wakacje na Zamku Kazimierzowskim. Za nami kolejny dzień atrakcji w ramach letniego cyklu

Powszechnie wiadomo, że wakacje z dziećmi to nie wakacje. To ciężka robota. Powszechnie wiadomo też, że po powrocie rodzice potrzebują wakacji od wakacji. Ktokolwiek zgadza się z powyższymi stwierdzeniami, z pewnością nie odwiedził jeszcze w tym czasie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Stąd wychodzi się rozbawionym i zrelaksowanym.Wakacje w tym miejscu to gwarancja miło spędzonego czasu nie tylko dla dzieci. Wyjątkowa lokalizacja w otoczeniu pięknej przyrody i atmosfera sprawiają, że jest to idealna baza wypadowa dla kolonii i półkolonii. Wystarczy tu przybyć, by poczuć się jak prawdziwa księżniczka czy średniowieczny rycerz. O Zamku krążą legendy i w każdej z nich jest ziarno prawdy. Zawiła jest również historia powstania budowli, która zawdzięcza swój ostateczny kształt rozciągniętym w czasie etapom prac remontowo-rewitalizacyjnych. Zamek swym niesamowitym urokiem i architekturą, a także rozległym parkiem oczarowuje przybywających turystów z kraju i zza granicy. Posiada wnętrza, które same w sobie są magiczne. Do teraz skrywa wiele tajemnic, które ciągle czekają na odkrycie. 

 

wakacje na zamku (14).jpegKolejny dzień Historyczno-Artystycznych Wakacji na Zamku Kazimierzowskim, jak przystało na tak magiczne miejsce, minął w oka mgnieniu. Historyczno-artystyczne atrakcje topniały jak (dawno u nas nie widziany) śnieg na wiosnę. Patrząc na rozbawione dziecięce twarze można mieć pewność, że oryginalny program tego dnia spełnił wszystkie oczekiwania grupy półkolonii z zaprzyjaźnionego Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

wakacje na zamku (13).jpegJedną z wielu atrakcji tego dnia był historyczny spacer z przewodnikiem po zamkowych zakamarkach. Okazało się, że zwiedzanie dla dzieci to prawdziwa wycieczka do przeszłości. Jest to głównie zasługa świetnego przewodnika, który swoimi opowieściami zainteresował nawet najbardziej opornych na takie wydarzenia. Było oczywiście to co dzieci kochają najbardziej, czyli animacje plastyczne i zabawy prowadzone przez panią, która w pewnym momencie stała się najlepszą przyjaciółką. Była wyświetlana bajka „Niedźwiadki z Przemyśla”, jednak wszystko rozpoczęło się od przedstawienia „Gąsienica” Teatru S.A.N. Nie był to jednak zwyczajny spektakl tylko obrazkowe przedstawienie kamishibai. O specyfice tego rodzaju sztuki teatralnej – wprowadzając w przedstawienie – opowiadał Rafał Paśko odtwórca i reżyser tego widowiska. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-07-2020 09:17